Ласкаво просимо до Агентства з працевлаштування!

Інформація для шукачів роботи

Агенція з працевлаштування відкрита для всіх, хто шукає роботу - або співробітників. У цій брошурі ми розповімо, як ми можемо допомогти вам знайти роботу і що ви можете зробити самі. Більш детальну інформацію ви знайдете на сайті arbetsformedlingen.se

Ви завжди можете зателефонувати до нас в Агентство з працевлаштування або відвідати нас. Якими б не були ваші потреби, ми надамо вам необхідну підтримку. Але врахуйте, що найголовніше - це ваш власний внесок. Чим більше часу ви витратите на пошук роботи, тим більшими будуть ваші шанси отримати цікаву вам роботу.В Агентство з працевлаштування надходять не всі вакансії, тож намагайтеся шукати роботу різними способами, наприклад, на інших сайтах, через друзів і знайомих. Усі наші послуги безкоштовні.

Агентство з працевлаштування

Для того щоб знайти роботу, різним людям потрібна допомога різною мірою. Хтось може шукати роботу самостійно, задовольняючись лише нашою підтримкою. Іншим необхідно багато допомоги, перш ніж вони будуть готові вийти на ринок праці. Звернувшись до нас, ви завжди зможете поговорити з консультантом з працевлаштування, який надасть вам підтримку і допомогу. Разом ви вирішите, що вам необхідно, щоб якомога швидше знайти роботу.

Пошук роботи на сайті arbetsformedlingen.se

У Банку вакансій (Platsbanken) можна шукати вакансії та підписатися на їхню розсилку. Тут можна знайти значну частину вакансій. Банк вакансій є і на нашому сайті, і як додаток для смартфона. Врахуйте, що є й інші сайти, на яких також можна шукати роботу. Посилання на ці сайти ви знайдете на arbetsformedlingen.se.

У вкладці "Професія і майбутнє" (Yrke och framtid) є розділи "Професії від A до Я" і "Компас професій" (Yrkeskompassen), у яких міститься інформація про більшість професій, про здобуття професійної кваліфікації та прогноз на майбутнє щодо кожної професії. Ви також знайдете інформацію про курси та тести, які можуть надихнути вас при виборі професії. Крім того, тут є інформація про заходи та інформаційні зустрічі в Агентстві з працевлаштування.

У вкладці "Резюме та заявка на роботу" (Cv och ansökan) ви знайдете поради щодо того, як писати резюме та супровідні листи. Тут також є відео про те, як шукати на роботу, і багато чого з того, що важливо знати, вирушаючи на співбесіду. На останніх сторінках цього тексту наведено приклади того, як писати резюме і супровідний лист.

Зустрічі з роботодавцями

Ми організовуємо рекрутингові зустрічі, де можна зустрітися з роботодавцями, яким потрібні співробітники. Відвідуючи рекрутингові зустрічі, ми радимо мати при собі резюме (бажано кілька копій), щоб роздавати його потенційним роботодавцям. На сайті arbetsformedlingen.se є список усіх запланованих на найближчий час рекрутингових зустрічей.

Оголошення в Platsjournalen

Platsjournalen ("Журнал вакансій") - це журнал, у якому публікуються списки вакансій для тих, хто шукає роботу. У цьому журналі також можна отримати поради про нові дороги на ринок праці та надихаючі ідеї про те, як досягти успіху в пошуках роботи.

Цей журнал безкоштовний. Його можна знайти в агентстві з працевлаштування, у бібліотеці, на великих залізничних станціях, у деяких аеропортах, а також в інститутах та університетах по всій країні. Якщо ви хочете отримувати журнал вдома, то можна на нього передплатити - це нічого не коштує. На сайті arbetsformedlingen.se можна читати "Platsjournalen" як мережевий журнал.

Робота за кордоном

Якщо ви шукаєте роботу в Європі, ми можемо допомогти вам з інформацією про те, як це найкраще зробити. У нас є консультанти з працевлаштування, які спеціалізуються на роботі в Європі. Крім того, ми проводимо рекрутингові дні та ярмарки вакансій для тих, хто шукає роботу за кордоном. У банку вакансій ви знайдете ті вакансії, які заявлені в усі європейські державні служби зайнятості.

Ми пропонуємо всім шукачам роботи

  • підтримку, поради та рекомендації наших консультантів з працевлаштування
  • інформацію про те, як шукати роботу
  • допомогу з написання резюме та з підготовки до співбесід
  • доступ до інформації про всі робочі місця в Банку вакансій
  • пропозиції про вакансії - рекрутингові зустрічі з роботодавцями
  • інформацію про професії та навчання
  • актуальну інформацію про ринок праці
  • поради щодо відкриття свого бізнесу

Якщо вам потрібна додаткова допомога

Іноді під час пошуку роботи необхідна додаткова допомога. Одним потрібна допомога від самого початку, іншим по закінченню якогось часу. Разом із вашим консультантом із працевлаштування ви вирішите, яка саме підтримка вам необхідна, щоб якомога швидше знайти роботу. Ми можемо надати вам кілька різних видів допомоги. На нашому сайті ви можете прочитати більш детальну інформацію про пропоновані нами заходи допомоги, програми та субсидоване працевлаштування.

Важко знайти роботу

Іноді найкращий спосіб знайти нову роботу - це практика, курси професійної підготовки або допомога у відкритті власного бізнесу. Якщо ваш консультант з працевлаштування вважає, що допомога піде вам на користь, то ви обговоріть це разом.

Якщо ви були довго поза ринком праці, то ви можете скористатися нашою програмою гарантії роботи та розвитку і взяти участь у різних заходах, пристосованих саме для вас. Ці заходи покликані допомогти вам якомога швидше отримати роботу.

Якщо вам від 16 до 24 років і вам не вдалося знайти роботу протягом трьох місяців, то ви можете взяти участь у програмі гарантії роботи для молоді. Тоді ви зможете скористатися такими заходами допомоги, як консультації з питань кар'єри, виробнича практика та професійне навчання.

Молодь без досвіду роботи

Якщо вам ще немає 25 років, то ви можете опановувати нову професію в роботодавця під керівництвом наставника і одночасно, поки ви навчаєтеся, отримувати зарплату. Такий вид найму називається працевлаштування c введенням у професію.

Знижена працездатність

Ви можете отримати допомогу консультанта з працевлаштування, якщо у вас є захворювання або травма, що впливають на вашу працездатність. Наші фахівці в галузі професійної реабілітації можуть допомогти вам із тими питаннями, які важливі під час виходу на нове робоче місце. Ми завжди виходимо з ваших навичок і досвіду і можемо полегшити вашу роботу за кількома напрямками. Це може стосуватися, зокрема, пристосування робочого місця для ваших потреб, особистої підтримки або фінансової субсидії для роботодавця.

Нещодавно у Швеції

Якщо ви у Швеції нещодавно, то, можливо, ви маєте право на різні заходи допомоги та програми. У вас може бути право на особливі заходи допомоги, щоб якомога швидше вивчити шведську мову, знайти роботу і заробляти собі на життя. Ви і ваш консультант з працевлаштування разом обговоріть, які заходи вам найкраще підходять.

Ваш роботодавець може отримати компенсацію

Роботодавці можуть отримати фінансову компенсацію, якщо вони наймають людей, яким важко отримати роботу. Насамперед це стосується молодих людей без досвіду роботи, довготривало безробітних, новоприбулих до Швеції та осіб із функціональними обмеженнями, що впливають на працездатність.

Субсидія на зарплату для довгостроково безробітних

Якщо ви тривалий час були без роботи і берете участь у програмі гарантії роботи та розвитку, то роботодавець, прийнявши вас на роботу, може отримати фінансову субсидію, яка називається "Особлива субсидія з найму на роботу" (Särskilt anställningsstöd). Мета цієї програми полягає в тому, щоб полегшити отримання роботи для тих, кому її складно знайти. Ваш роботодавець може отримувати компенсацію максимально дванадцять місяців.

Instegsjobb Сходинки до роботи для тих, хто нещодавно приїхав до Швеції

Якщо ви нещодавно приїхали до Швеції і у вас є посвідка на проживання, то роботодавець, прийнявши вас на роботу, може отримати фінансову компенсацію. Одночасно з роботою ви маєте навчатися на курсах шведської для іммігрантів (sfi). Таким чином, ви отримаєте і досвід роботи, і трудову рекомендацію, які знадобляться вам у майбутньому. Nystartsjobb для тих, кому потрібен новий старт Якщо ви тривалий час були без роботи або нещодавно приїхали до Швеції, то роботодавець може отримати економічну субсидію, яка називається Nystartsjobb ("Новий старт") або Särskilt nystartsjobb ("Особливий новий старт"). Як правило, роботодавець отримує економічну субсидію стільки ж часу, скільки ви були без роботи, але є встановлені максимальні межі. Якщо ви у Швеції нещодавно, ваш роботодавець може отримувати субсидію протягом ваших перших трьох років у Швеції.

Програма для осіб зі зниженою працездатністю

Якщо ваша працездатність знижена у зв'язку з функціональним обмеженням, то ваш роботодавець може отримати різні види економічної компенсації залежно від того, яке у вас функціональне обмеження і яка додаткова допомога вам потрібна. Наприклад, це може бути субсидія на зарплату та допомога на допоміжні засоби на робочому місці.

Введення в професію для молоді

Якщо вам ще не виповнилося 25 років і у вас немає досвіду роботи, то поки ви освоюєте нову професію, роботодавець може отримувати фінансову компенсацію. Такий вид найму називається працевлаштування із введенням у професію. Його можна також отримати, якщо ви були безробітним протягом щонайменше трьох місяців. Не менше 15 % робочого часу має йти на навчання або керівництво. Тривалість найму має становити щонайменше шість місяців, і роботодавець може отримувати допомогу максимум протягом 12 місяців.

Для того щоб роботодавець мав можливість отримувати компенсацію, має бути централізований колективний договір про введення в професію.

З чого почати

З нами можна зв'язатися різними способами. Для початку ви, можливо, захочете відвідати наш сайт і почитати інформацію. Ви також можете зателефонувати і безпосередньо поговорити з консультантом з працевлаштування. Або прийти в будь-яке з наших агентств з працевлаштування. Виберіть той спосіб, який вам найбільше підходить. Якщо ви хочете подати заяву на отримання допомоги з безробіття або скористатися нашою програмою, ви повинні зареєструватися в агентстві з працевлаштування.

Зареєструйтеся

Для початку створіть обліковий запис на сторінці Min sida (Моя сторінка) на сайті arbetsformedlingen.se. Потім заповніть інформацію про себе і про те, що ви робили раніше. Це можна зробити вдома або на одному з комп'ютерів у службі зайнятості. Потім ви маєте протягом 14 днів зустрітися з консультантом із працевлаштування, який вас зареєструє. Тільки тоді можна вважати, що ви в нас зареєстровані.

Потім консультант із працевлаштування оцінить, які перспективи вашого працевлаштування і чи потрібна вам додаткова допомога від самого початку. Додаткова допомога може означати частіший контакт з агентством з працевлаштування, і, можливо, участь у наших програмах, як-от практика у роботодавця або курси професійної підготовки.

Важливо, щоб у нашій системі завжди було зареєстровано ваші актуальні дані. Тому не забувайте оновлювати цю інформацію, щойно у вас з'явиться новий досвід, який підвищує ваші шанси отримати роботу. Тоді нам буде легше допомогти вам знайти підходящу роботу.

Під час реєстрації в Агенції з працевлаштування слід мати при собі посвідчення особи та документи, що підтверджують, де ви працювали та навчалися.

План дій

Після реєстрації ви разом із консультантом із працевлаштування складете план дій. План дій являє собою угоду між вами та агентством з працевлаштування про те, як ми можемо вам допомогти і що ви маєте робити, щоб знайти роботу.

Страхування з безробіття

Якщо ви працювали або працюєте у Швеції, то на вас поширюється страхування з безробіття. Це означає, що якщо ви станете безробітним, ви можете подати заяву на отримання допомоги зі страхової каси з безробіття. Для отримання допомоги необхідне дотримання деяких умов. Якщо ви безробітний або ризикуєте ним стати, то особливо важливо ознайомитися з умовами. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися без допомоги. Заява на допомогу з безробіття має бути надіслана до страхової каси з безробіття, яка вирішує, чи маєте ви право її отримувати.

Прочитайте докладніше про правила та умови отримання допомоги по безробіттю на сайті arbetsformedlingen.se.

Звертайтеся до нас

1. Зателефонуйте за номером 0771-416 416 і поговоріть із консультантом із працевлаштування.

2 Найближче агентство з працевлаштування. Тут можна поговорити з консультантом з працевлаштування та отримати поради про те, як найкраще шукати роботу. Ви також можете скористатися нашими комп'ютерами для пошуку роботи і написання резюме та супровідних листів. На сайті arbetsformedlingen.se ви можете подивитися, де знаходиться найближче агентство з працевлаштування.

3 Arbetsformedlingen.se Тут ви, зокрема, знайдете:

- Банк вакансій по всій в країні

- поради щодо написання резюме та супровідних листів

- інформацію про заходи, наприклад, про рекрутингові зустрічі.

Звіт про виконану роботу

Важливо активно шукати роботу. Для того щоб ми могли забезпечити вам оптимальну підтримку, нам важливо знати, на які робочі місця ви подали заявки і що ви ще зробили для отримання роботи. Наприклад, якщо ви були на рекрутинговій зустрічі або на співбесіді, то ми маємо про це знати.

Ви звітуєте про свою діяльність у звіті про виконану роботу. Найлегше його заповнити на сайті arbetsformedlingen.se. Звіт про виконану роботу слугуватиме гарною основою, коли ви разом із вашим консультантом із працевлаштування плануватимете перебіг подальших пошуків роботи.

Ваші дані в нашому реєстрі

Коли ви записуєтеся в Агентство з працевлаштування, у нашому комп'ютерному реєстрі реєструються ваші дані, такі як ім'я, прізвище, місце проживання, особистий цивільний номер, досвід роботи і кваліфікація. Ми також реєструємо інформацію про те, на які роботи ви подаєте заявки і що відбувається в той період часу, поки ви є здобувачем роботи. Уся інформація про вас є конфіденційною і не підлягає розголошенню особам, які не мають право на ознайомлення з нею. Однак ми зобов'язані надавати деякі дані до Управління соціального страхування (Försäkringskassa) і до страхової каси з безробіття (Arbetslöshetskassa), коли вони ухвалюють рішення.

 Делікатні дані - наприклад, інформація про захворювання - не можуть бути зареєстровані без вашої письмової згоди. Лише ваш консультант з працевлаштування може використовувати ваші особисті дані для роботи з вашою справою. І саме ви вирішуєте, яка інформація може бути передана роботодавцю.

Ви завжди можете дізнатися, які інформація про вас зареєстрована. Якщо ви виявите невірні відомості, важливо нам про це повідомити. Через три роки після завершення у нас вашої справи всі ваші дані будуть видалені з нашого реєстру.

Повідомляйте про зміну адреси

Агентство з працевлаштування не отримує автоматично повідомлення про зміну адреси, тож ви маєте повідомити нам про це особисто. Навіть якщо ви лише тимчасово перебуваєте за іншою адресою, слід повідомити про це Агентство з працевлаштування.

Мистецтво шукати роботу

Існує безліч речей, які ви можете зробити самі для того, щоб знайти роботу. Найголовніше бути активним. Тут ви отримаєте поради про те, що можна зробити. Якщо вам знадобляться додаткові поради, зверніться по допомогу до нас в Агентство з працевлаштування.

Відповідайте на оголошення про вакансії

Оголошення про вакансії публікуються в багатьох різних місцях, наприклад в Інтернеті, в "Журналі вакансій" і в газетах. На сайті arbetsformedlingen.se ви знайдете банк вакансій, у якому публікуються оголошення про робочі місця у Швеції та за кордоном. Ви також можете підписатися на розсилку вакансій і отримувати електронне повідомлення, щойно з'явиться відповідна вам робота. Крім того, у бібліотеці та в Інтернеті є також газети і галузеві журнали з оголошеннями про вакансії в окремих галузях.

Найголовніше під час написання заявки на роботу - це, звісно ж, викликати інтерес роботодавця, щоб вас запросили на співбесіду. Зверніть увагу на інформацію в оголошенні та на сайті роботодавця. Подумайте, які з ваших сильних сторін можуть виявитися корисними саме для цієї роботи і яку компетенцію ви можете запропонувати роботодавцю.

Заявки на роботу можна писати по-різному, і здебільшого ви самі вирішуєте, як це робити. Але іноді в роботодавця є особливі побажання або вимога, щоб заявка була написана якимось особливим чином або щоб у ній були певні відомості. Часто буває, що роботодавець хоче, щоб ви зареєстрували відомості про ваші професійні чесноти та кваліфікацію на їхньому сайті й доклали файл зі своїм листом.

Поговоріть із друзями та знайомими

Найчастіше роботу знаходять через друзів і знайомих. Тому розкажіть своїм знайомим, що ви шукаєте роботу. Можливо, на їхньому місці роботи потрібен додатковий персонал? Можливо, вони підкажуть вам якусь роботу? Або, можливо, вони знають когось, хто може взяти вас на практику?

Розповсюдьте своє резюме

Багато роботодавців шукають нових співробітників у різних базах резюме в Інтернеті. Тому варто зареєструвати ваше резюме на кількох таких сайтах.

При цьому важливо постійно оновлювати своє резюме, щоб воно завжди було актуальним. На сайті arbetsformedlingen.se ви можете представити своє резюме для роботодавців. Тут також є шаблони та приклади резюме. Якщо ви шукаєте роботу за кордоном, то можна зареєструвати своє резюме на сайті eures.europa.eu. Тут так само є європейський банк вакансій. Наприкінці цієї брошури ви знайдете поради про те, яким може бути резюме і супровідний лист.

Шукайте роботу через соціальні мережі

Використання соціальних мереж - це чудовий спосіб звернутися до багатьох людей одразу. На сьогоднішній день люди все частіше повідомляють про те, що вони шукають роботу, на Facebook, Twitter, Instagram і Linkedin. Можливо, ваші друзі та підписники можуть підказати вам якусь роботу або розповісти своїм друзям, що ви шукаєте нову роботу.

Шукайте роботу в кадрових агентствах

Кадрові агентства набирають персонал, який вони, своєю чергою, надають підприємствам і організаціям. Бути співробітником кадрового агентства часто означає, що ви працюватимете в різних клієнтів. Але зарплату при цьому виплачує кадрове агентство. Деякі замовлення є довгостроковими і часом тривають кілька місяців або років, тоді як інші замовлення можуть бути коротшими. Іноді робота в кадровому агентстві призводить до працевлаштування в одного з роботодавців.

Звертайтеся до роботодавців напряму

Багато вакансій не анонсуються. Вважається, що більше половини співробітників знаходять не за оголошеннями, а за іншими каналами, наприклад, через контакти, мережі або особисті зустрічі з роботодавцем. Коли ви пишете заявку на неанонсовану роботу, може бути важко зрозуміти, на чому краще зробити акцент. Щоб збільшити шанси вірного потрапляння, постарайтеся якомога більше дізнатися про робоче місце і про професію. Зв'яжіться з роботодавцем, на якого ви хочете працювати, і заявіть про свій інтерес. Навіть якщо на даний момент ніяких вакансій немає, можливо, це призведе до роботи в майбутньому.

Не забувайте так само і про те, що варто підтримувати контакт із колишніми роботодавцями. Роботодавець знає, хто ви і що ви вмієте, і йому легше побачити, чи є відповідна для вас робота.

Як написати заявку на роботу

Заявка на роботу, як правило, складається з резюме та супровідного листа. Важливо, щоб ваше резюме і супровідний лист не повторювали, а доповнювали одне одного, тож не варто писати в них одне й те саме.

Іноді роботодавець хоче побачити й інші документи, такі як диплом, свідоцтва, ліцензії або зразки ваших робіт. У вкладці Резюме та заявки (CV och ansökan) на сайті arbetsformedlingen.se є багато порад і рекомендацій про те, як діяти далі. Крім того, там є фільми з конкретними прикладами.

Буває, що після оголошення про нову вакансію надходить кілька сотень заявок. Ваша заявка дає роботодавцю або рекрутеру уявлення про те, що ви за людина, на підставі чого потім обирають кандидатів на співбесіду. Зазвичай роботодавцю або рекрутеру достатньо не більше 25-30 секунд, щоб визначити, чи представляєте ви інтерес для цієї роботи чи ні. Тож почніть свій лист із того, що найцікавіше для роботодавця, наприклад, чому він має взяти на роботу саме вас.

Резюме Curriculum vitae

Резюме - це Curriculum vitae (CV), що латиною означає "хід життя". У резюме слід вказати вашу освіту, досвід роботи, а також ті навички та якості, які ви хочете підкреслити. Важливо, щоб ваше резюме було легко читабельним. Тому, можливо, варто зробити вибір і вказати тільки той досвід роботи, який особливо важливий для цієї посади. Тоді під рубрикою "Досвід роботи" (Arbetslivserfarenhet) можна написати підзаголовок "Вибрані місця роботи" (i urval). Крім того, слід вказати одну або дві особи, які можуть дати трудову рекомендацію, але можна й написати, що ви надасте їхні дані пізніше.

Існує кілька типів резюме. Зазвичай резюме починають із викладу того, що ви робили зовсім недавно, а потім ідуть по низхідній у минуле. Але можна також написати тематичне резюме. У цьому разі ви по черзі описуєте роботи певного типу, наприклад, на початку ви вказуєте досвід роботи з дітьми, а потім - у магазині. Напишіть підзаголовок, наприклад "Досвід роботи в торгівлі" і опишіть його. Якщо ви працювали не тільки у Швеції, а й в інших країнах, то можна зробити підзаголовок "Робота за кордоном", щоб роботодавець побачив ваш діапазон. Не забудьте вказати і практику. Резюме не має перевищувати дві сторінки А4.

Супровідний лист

У супровідному листі, серед іншого, слід написати, чому ви подаєте заявку на цю роботу, чому ви підходите на посаду і чому ви хочете працювати саме в цього роботодавця. Врахуйте, що лист має бути складений виходячи з конкретного оголошення. Це означає, що слід писати новий лист для кожної вакансії, на яку ви подаєте заявку. Супровідний лист не повинен перевищувати одну сторінку А4.

Як написати резюме

Сара Еберг

Roslagsgatan 6 113 08

Stockholm 070-123 45 67

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

linkedin.com/saraoberg

КРОТКО

Тут можна в одному або двох реченнях розповісти про те, чим ви раніше займалися. Це дасть змогу роботодавцю миттєво створити уявлення про те, хто ви.

Приклад:

Захоплений модою продавець із великим досвідом роботи з одягом і молодіжними трендами.

ДОСВІД РОБОТИ

Посада, компанія, наприклад: продавець у H&M Місто, період роботи, наприклад: Стокгольм, березень 2010 - листопад 2013 р. Опишіть коротко під кожною посадою коло ваших робочих обов'язків.

Приклад:

Як продавець я виконував усі робочі обов'язки в магазині. Я планував закупівлі, розпаковував речі і працював на касі. Крім того, я допомагав із маркетингом.

ОСВІТА

Програма навчання, найменування навчального закладу, наприклад: Економіка та управління в Стокгольмському університеті Місто, період навчання, наприклад: Стокгольм, 2005-2006 р.р. Опишіть коротко зміст кожного курсу.

Приклад:

Я вивчав Економіку та управління протягом двох семестрів, загалом 60 очок. Мені дуже цікавий цей предмет, особливо організація і маркетинг.

МОВИ

Тут слід вказати, якими мовами ви розмовляєте.

Наприклад:

Шведська: рідна мова. Англійська: володію вільно. Французька: хороші знання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Тут слід вказати контактні дані однієї або двох осіб, які можуть дати вам трудову рекомендацію. Але можна також написати "Надається на вимогу", якщо хочете надати цю інформацію пізніше.

Як написати супровідний лист

Сара Еберг

Roslagsgatan 6 113 08

Stockholm 070-123 45 67

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

linkedin.com/saraoberg

Почніть лист із заголовка, що спонукає до читання.

Приклад:

Захоплений модою маркетолог хоче стати новим директором магазину

Ваш супровідний лист має бути націлений на майбутнє. Це ваш шанс показати, що саме ви є підходящим кандидатом на цю посаду. Для кожної нової роботи, на яку ви подаєте заявку, слід писати новий супровідний лист, роблячи акцент на різних речах залежно від характеру роботи. Пам'ятайте, що ваше резюме і супровідний лист мають доповнювати одне одного, тож постарайтеся не повторюватися. Якщо ви подаєте заявку на роботу за оголошенням, то воно має накласти відбиток на ваш супровідний лист, у якому має бути відображено те, що шукає роботодавець. Виконайте дослідницьку роботу. Тоді роботодавець зрозуміє, що ви володієте інформацією і зацікавлені в роботі.

Підкресліть ваші знання й уміння та що саме ви можете дати підприємству. Уникайте надто формального та пишномовного тону. Наприклад, не варто починати лист із фрази "Цим я подаю заявку на посаду...". Натомість краще починати з пояснення, чому ви подаєтесь на дану посаду і чому ви вважаєте, що роботодавець має взяти на роботу саме вас.

Роботодавець хоче дізнатися, хто ви. Тому замість перерахування своїх якостей (наприклад, веселий, гнучкий і відповідальний) краще подумати про те, чи можете ви навести якийсь конкретний приклад ситуації, в якій проявилися ваші якості. Приклад завжди запам'ятовується краще, ніж просте перерахування якостей.

Наприкінці листа було б добре написати про себе щось особисте, наприклад, як ви проводите дозвілля або про свої особливі інтереси.

З повагою Сара Еберг

P.S. У резюме та супровідному листі бажано використовувати один і той самий шрифт або шаблон, щоб було зрозуміло, що вони пов'язані один з одним.

Що означають ці слова

Кожна галузь має свою професійну мову, і в тому числі наша. Ось глосарій найпоширеніших термінів, які можуть вам зустрітися, коли ви шукаєте роботу або звертаєтеся до Агентства з працевлаштування.

Aktivitetsrapport (звіт про виконану роботу) - звіт про те, на яку роботу ви подали заявки, а також про інші заходи, вжиті вами протягом певного періоду часу з метою отримання роботи. Мета цього звіту полягає в тому, щоб і у вас, і у консультанта з працевлаштування було загальне уявлення про те, що ви робите для того, щоб підвищити ваші шанси отримати роботу.

Anställningsavtal (трудовий договір) описує умови працевлаштування, наприклад, оплату праці, години роботи та робочий одяг.

Anställningsbevis (довідка з місця роботи) містить інформацію про форму найму, термін роботи, оплату праці та робочі обов'язки.

Anställningsform (форма трудового найму) - юридичний опис трудових відносин між роботодавцем і співробітником. Прикладами форм трудового найму є: безстроковий трудовий договір, строковий трудовий договір, робота з випробувальним терміном, тимчасова робота в проєкті та погодинна робота.

Ansökan (заявка, заява) надсилається роботодавцю, у якого є вакансія. Заявка складається із супровідного листа та резюме. Іноді також додаються копії свідоцтв, довідок і характеристик.

Ansökningsbrev (Лист-заявка) див. супровідний лист.

Anvisning (Припис про подачу заявки на роботу) - припис Агентства з працевлаштування, як правило, у письмовій формі, про те, щоб ви подали заявку на вакансію, яку ми вважаємо для вас підходящою. Якщо ви не маєте наміру подавати заявку, важливо повідомити про це Агентство з працевлаштування. Якщо у вас немає вагомої підстави, це може вплинути на ваше право на отримання допомоги по безробіттю.

Betyg (Свідоцтва, довідки) - документи, в яких міститься інформація про те, на яких роботодавців ви працювали, і/або про ваше навчання. У них вказані терміни роботи або навчання, а також характеристики та відгуки про вашу роботу або оцінки за навчання.

Bilagor (Додатки) - документи, що додаються до вашої заявки. Це можуть бути свідоцтва, довідки, зразки ваших робіт, професійні дипломи та багато іншого.

Cv (Резюме) розшифровується як curriculum vitae, що в перекладі з латині означає "хід життя". Резюме являє собою докладний опис кваліфікацій і досвіду.

Cv-databas (База даних резюме) - послуга або місце зустрічі в Інтернеті, де ви можете представити себе і свою компетенцію. Ви реєструєте свої дані у формулярі, який зберігається в базі даних. У ній роботодавці можуть шукати майбутніх співробітників, що володіють необхідною компетенцією. База даних Агентства з працевлаштування називається Mitt CV ("Моє резюме").

Eures - мережа переважно державних Служб зайнятості в ЄС/ЄЕЗ і Швейцарії. Eures - це абревіатура від "Європейських служб зайнятості" (European Employment Services).

Följebrev (Супровідний лист) - це короткий персональний лист, який бажано долучити до резюме.

Handlingsplan, (План дій). Зареєструвавшись в Агентстві з працевлаштування, ви разом із консультантом з працевлаштування складете план пошуку роботи. У плані дій вказується, що ви маєте робити для того, щоб знайти роботу.

Intresseanmälan/presentationsbrev (Лист про зацікавленість/ лист-презентація) - це лист більш загального характеру, що використовується в базі даних резюме. Його можна також розіслати тим роботодавцям, які не публікують оголошення про вакансії. У листі-презентації ви описуєте себе і ту роботу, яка вам цікава.

Intyg (Довідка, сертифікат) містить коротку інформацію про ваші колишні місця роботи та про навчання, а також про їхні терміни.

Kompetens (Компетенція) - це широке поняття, що має кілька значень. Ось два приклади: 1. Вираз, що означає вміння і придатність до роботи, слугує мірою знань, умінь і компетентності особистості, а також здатності вирішувати поставлені завдання. 2. Здатність і готовність виконати завдання, використовуючи знання та навички.

Kundarbetsplats (Клієнтська робоча станція) - це комп'ютер в Агентстві з працевлаштування, який можна використовувати, щоб шукати роботу.

Meriter (кваліфікації) - це навички, вміння та досвід, які ви вказуєте в заявці на роботу. Вони часто поділяються на:

  • формальні кваліфікації, наприклад, освіта та досвід роботи
  • інший досвід, наприклад, інтереси, знання мов і робота в некомерційних об'єднаннях.

Meritförteckning (Послужний список) - це перелік ваших кваліфікацій, тобто ваша освіта, досвід роботи та інший досвід, який може бути цікавий роботодавцю. Як правило, послужний список коротший за резюме.

Personligt brev, або ansökningsbrev (Супровідний лист або лист-заявка) - це текст, у якому ви розповідаєте про себе, чому вас зацікавила дана робота і чому ви підходите на цю посаду. Подаючи заявку на оголошену вакансію або звертаючись до тієї чи іншої компанії, надішліть лист разом із резюме або послужним списком.

Platsbanken (Банк вакансій) являє собою базу даних вакансій, які заявлені в Агентство з працевлаштування. Ви знайдете Банк вакансій на сайті arbetsformedlingen.se. Тут можна шукати роботу як у Швеції, так і в інших країнах.

Platsförslag (Порада про вакансію) - інформація від Агентства з працевлаштування про вакантне місце, на яке вам радять подати на заявку.

Prenumerera (Підписка) - функція Банку вакансій. Ви можете, наприклад, отримувати нові оголошення про роботу на вашу електронну адресу.

Program, або arbetsmarknadspolitiskt program (Державна програма зайнятості) - заходи, спрямовані на зміцнення можливостей людей отримати роботу. Актуальні програми зайнятості залежать від політичних рішень і тому варіюються.

Projektanställning (Робота в проєкті) - це тимчасове наймання на роботу для виконання певних робочих обов'язків або завдань.

Provanställning (Робота з випробувальним терміном) передбачає працевлаштування за безстроковим договором, але з випробувальним терміном на шість місяців.

Referens (Рекомендація) - усна або письмова характеристика вашого досвіду і вас як особистості, дана особою, яка вас знає.

Referensperson/referens (Особа, яка вас рекомендує) - це людина, на рекомендацію якої ви посилаєтесь, яка може розповісти про те, як ви працюєте або навчаєтесь. Це може бути і людина, яка добре вас знає.

Tester (Тести) іноді використовуються в процесі найму, даючи змогу роботодавцю прийняти на роботу людину, яка оптимально підходить для посади.

Tillsvidareanställning (Договір безстрокового найму) іноді називають постійною роботою. Означає працевлаштування без обмеження терміну.

Timanställning (Погодинна робота) - робота на неповну ставку або з нерегулярним робочим часом, з погодинною оплатою праці.

Verifiering (Верифікація) ваших свідоцтв і посвідчень здійснюється, коли ви пред'являєте ваші документи в місцевому Агентстві з працевлаштування. Це потрібно для того, щоб упевнитися, що зареєстровані відомості вірні. Це важливо для того, щоб ми могли підбирати вам відповідну роботу.

Vidimera (Засвідчити) означає, що щонайменше двоє людей засвідчують відповідність ваших копій оригіналу, поставивши свої підписи і вказавши свій номер телефону/адресу.

Vikariat (Тимчасове заміщення вакантної посади) - тимчасове працевлаштування, за якого відбувається заміщення штатного співробітника.

Visstidsanställning (Договір строкового найму) - обмежене в часі працевлаштування, див. також Projektanställning (Робота в проєкті) і Vikariat (Тимчасове заміщення посади).

Обслуговування за телефоном 0771-416 416

Зателефонуйте, щоб поговорити з консультантом із працевлаштування.

Години роботи: пн.-п'ятн. з 8 до 20 год., субота та неділя з 9 до 16 год.

Відвідайте сайт arbetsformedlingen.se

Отримати натхнення та допомогу на найбільшому у Швеції сайті вакансій.

Зверніться до найближчої Агенції з працевлаштування Адресу можна знайти на сайті.

Зустрічайтеся з нами на Фейсбуці Facebook.com/arbetsförmedlingen

Оригінал