Якщо у вас знижена працездатність у зв'язку з функціональними обмеженнями, то роботодавець, який наймає вас на роботу, може отримати субсидію на зарплату. Субсидія являє собою компенсацію витрат на адаптацію роботи і робочого місця. Мета субсидії - підвищити ваші можливості отримати роботу, на якій ваші знання та вміння знайшли б застосування.

Які роботодавці можуть отримати субсидію?

Субсидію можуть отримувати як приватні, так і державні роботодавці, зареєстровані в реєстрі Державного податкового управління. У роботодавця не повинно бути заборони на підприємницьку діяльність або податкової заборгованості, переданої до Державної виконавчої служби з майнових стягнень. У них також не повинно бути значних позначок у реєстрі щодо несплати платежів.

Чи може роботодавець отримати на мене субсидію?

Роботодавець може отримати субсидію, якщо у вас знижена працездатність у зв'язку з функціональними обмеженнями і ви

  • починаєте працювати на новій роботі;
  • повертаєтеся на роботу після того, як ви протягом певного періоду часу отримували допомогу по непрацездатності (sjukersättning) на повний час або допомогу на участь у програмі зайнятості (aktivitetsersättning) на повний час;
  • раніше отримували субсидію на зарплату, і протягом трьох років ваша працездатність знизилася;
  • міняєте роботодавця (у цьому разі ваш новий роботодавець може отримати субсидію на строк, що залишився від вашого періоду субсидування);
  • хочете почати нову роботу після періоду відсутності на старій роботі у зв'язку з тривалим перебуванням на лікарняному і не можете повернутися на стару роботу через функціональне обмеження.

На які форми найму поширюється субсидія?

Субсидію можна отримувати як при безстроковому, так і при строковому трудовому договорі. Її можна отримувати, навіть працюючи на неповну ставку.

Яка в мене буде оплата і страховка?

Ви маєте право на зарплату та інші трудові привілеї відповідно до колективного договору, що діє в цій галузі. Якщо у роботодавця немає колективного договору, то вам все одно повинні надати зарплату і привілеї, які, по суті, відповідають колективному договору. Це означає, що роботодавець має оформити вам страховку. Однак роботодавець не зобов'язаний надати вам додаткове медичне страхування або страхування у зв'язку зі звільненням у разі браку роботи.

Яку субсидію отримає роботодавець?

Агентство з працевлаштування приймає рішення про те, яку субсидію на зарплату може отримати роботодавець. Її розмір залежить від двох чинників:

  • Ваша зарплата. Роботодавець може отримати компенсацію за витрати на зарплату до 16 700 крон на місяць, але, природно, розмір вашої зарплати може бути і вищим.
  • Ваша працездатність. Для того щоб зрозуміти, наскільки ваші функціональні обмеження впливають на вашу працездатність, Агентство з працевлаштування проведе з'ясування цього питання разом із вами та вашим роботодавцем.

Якщо ви працюєте в так званих громадських організаціях - наприклад, у товаристві інвалідів або в спортивному товаристві, то роботодавець може також отримати субсидію на влаштування. (anordnarbidrag)

Як довго роботодавець може отримувати субсидію?

Роботодавець може отримувати субсидію на зарплату максимум чотири роки.

Хто що робить?

Роботодавець подає заяву на субсидію в Агентство з працевлаштування. Потім ми розглядаємо, чи є робоче місце і робочі обов'язки відповідними. Ми також ухвалюємо рішення про розмір субсидії та про те, протягом якого часу роботодавець може її отримувати.

Рішення про субсидування має бути прийнято до того, як ви почнете працювати. Потім ми укладаємо угоду з вами, роботодавцем і профспілковими організаціями. В угоді має бути обговорено план підвищення вашої працездатність і досягнення того, щоб роботодавцю в перспективі не знадобилася субсидія на вашу зарплату. Додаткове навчання, підтримка колег і допоміжні засоби - це приклад того, що може входити в таку угоду.

Агентство з працевлаштування регулярно спостерігає за вашим працевлаштуванням і надає підтримку і вам, і роботодавцю. Правила Постанова (SFS 2000:630) про особливі заходи допомоги для осіб із функціональними обмеженнями, що ведуть до зниження працездатності. Постанова (SFS 2000:628) про політику в галузі праці та зайнятості Закон (SFS 1982:80) "Про охорону права на працю" Детальнішу інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером 0771-416 416. Ви можете також відвідати найближче Агентство з працевлаштування або наш сайт arbetsformedlingen.se.

Оригінал