Прогуляйтеся шведським районом, і ви виявите, що в більшості будинків штори, якщо вони взагалі є, не задерті. Нехай найортодоксальніші лютерани вважають їх "диявольськими панталонами". Але навіть найсвітськіші шведи, як не дивно, не люблять фіранки.

Якщо ви опинитеся у шведській сільській місцевості, то, можливо, зустрінете групи підлітків, які керують невеликими тихохідними автомобілями з великим червоним попереджувальним трикутником ззаду. Що це за диво техніки і для чого воно призначене?

У Великій Британії, Франції та Німеччині ви не знайдете село, де немає власного затишного пабу, кафе або трактиру, яким часто сотні років. Але у Швеції вам дуже пощастить, якщо знайдете хоча б піцерію. Чому в сільській місцевості Швеції майже немає місць, де можна поїсти і вже точно немає місць, де можна випити?

У Швеції існує кілька різних класифікацій стосунків між статями, кожна з яких наділяє партнерів різним правовим статусом, правами та обов'язками. Усе це часто викликає плутанину і здивування в емігрантів.

Шведи, як і багато народів, коли вітають когось з днем народження, співають вітальну пісню. Як, наприклад, американці співають "Happy Birthday to You!".

Незважаючи на те, що перша згадка про Стокгольм відноситься до 1252 року, від того давнього поселення в сучасному місті нічого, крім назви, не залишилося. Більшість найстаріших будівель розташовані в районі Gamla stan (Старе місто) і відносяться 17-18 сторіччя.

Стокгольм Глобен-Арена є найбільшою в світі напівсферичною будівлею з діаметром 110 метрів, внутрішньою висотою в 85 метрів і загальним об’ємом 600 000 кубічних метрів. Це також найбільший в світі макет Сонячної системи.

Ні, звичайно, шведський король справжній, але...

У 1699 році в Швеції вирішили перейти з юліанського календаря на григоріанський. Однак шведи не стали стрибати на 11 накопичених на той час днів вперед, а вирішили робити перехід поступово, пропускаючи високосні роки протягом 40 років.

У скандинавських країнах популярні страви з протухлої або забродившої риби. Наприклад, ісландський блюдо хакарл готується з протухлого м'яса акули, а шведське Сюрстремінг - з прокисшим оселедцем.