Шведи, як і багато народів, коли вітають когось з днем народження, співають вітальну пісню. Як, наприклад, американці співають "Happy Birthday to You!".

Незважаючи на те, що перша згадка про Стокгольм відноситься до 1252 року, від того давнього поселення в сучасному місті нічого, крім назви, не залишилося. Більшість найстаріших будівель розташовані в районі Gamla stan (Старе місто) і відносяться 17-18 сторіччя.

Стокгольм Глобен-Арена є найбільшою в світі напівсферичною будівлею з діаметром 110 метрів, внутрішньою висотою в 85 метрів і загальним об’ємом 600 000 кубічних метрів. Це також найбільший в світі макет Сонячної системи.

Ні, звичайно, шведський король справжній, але...

У 1699 році в Швеції вирішили перейти з юліанського календаря на григоріанський. Однак шведи не стали стрибати на 11 накопичених на той час днів вперед, а вирішили робити перехід поступово, пропускаючи високосні роки протягом 40 років.

У скандинавських країнах популярні страви з протухлої або забродившої риби. Наприклад, ісландський блюдо хакарл готується з протухлого м'яса акули, а шведське Сюрстремінг - з прокисшим оселедцем.

Шведський бомж Курт Дегерман (Curt Degerman), який понад 30 років жебракував, збираючи порожні пивні банки, до кінця життя накопичив 12 млн шведських крон (близько $ 1,4 млн).

Шведський Різдвяний стіл - це щось зовсім особливе. Різдво у шведів завжди асоціюється з безліччю смачної їжі.