У скандинавських країнах популярні страви з протухлої або забродившої риби. Наприклад, ісландський блюдо хакарл готується з протухлого м'яса акули, а шведське Сюрстремінг - з прокисшим оселедцем.

Але все таки, як шведи готують Сюрстремінг?!

Сюрстремінг готується з дрібної балтійської салаки. Її ловлять навесні і потім піддають бродінню в цукрово-сольовому розсолі, згідно зі старими рецептами. Приблизно за місяць до дегустації салака закручується в бляшані консервні банки, але процес ферментації триває і там, так що з часом банка стає дещо округлої форми. Тому краще таку банку відкрити під водою і юажано на вулиці. Однак смак цього блюда анітрохи не адекватний його запаху. За всіма правилами приготована салака має ніжний пряний і солонуватий смак і вимагає певних гастрономічних добавок. А на смак це блюдо зовсім ніжне.

Історія виникнення рецепта відноситься до 15 століття, коли шведи воювали далеко від батьківщини і їм були потрібні значні запаси провіанту. Солі для засолювання риби не вистачало - ось і доводилося рибалкам не докладати солі. Риба прокисала, але у солдатів вибору не було. Ось і їли її, і ніхто не помер, а комусь і сподобалось (особливо рибалкам, які могли добре заощадити на солі). Так і став протухший оселедець національною шведською стравою.