Мене звати Анна Бєрман і останні 6 років я займаюсь підприємницькою діяльністю у Швеції. Саме підприємницька діяльність допомогла мені отримати дозвіл на проживання у Швеції. Спочатку це був тимчасовий дозвіл, а потім вже я отримала постійний дозвіл на проживання. 

Мало хто знає, але насправді можна отримати дозвіл на проживання у Європі якщо ти підприємець. Якщо ти талановитий підприємець, – то ти маєш всі шанси на те щоб отримати дозвіл на проживання. 

Як відкрити бізнес в Європі українцю?

✔Як це зробити? Для того, щоб стати підприємцем у Швеції – ти маєш бути експертом в своїй сфері, ти маєш мати вже досвід у своїй сфері, для того щоб принести певну користь, цінність у нову країну. 

Іншими словами, якщо ти тільки клав ламінат або фарбував стіни, то цього буде недостатньо щоб відкрити бізнес у Швеції. Інша справа, якщо ти роками займався бізнесом у сфері будівництва, маєш гарний досвід, відгуки задоволених клієнтів. 

Висновок такий оцінити себе і свої можливості. Чи достатньо в тебе досвіду для того, щоб розпочати бізнес в іншій країні. 

✔ Продумай свої переваги (що такого унікального ти можеш зробити для Швеції) що Міграційна служба має в тебе повірити і дати тобі дозвіл на проживання. Розроби бізнес-план, прорахуй свій бюджет, проаналізуй ринок схожих послуг у Швеції. Чим краще ти підготуєшся, тим простіше потім буде заповнювати всі необхідні документи і анкети. Етап підготовки є надзвичайно важливим. 

✔ Просто для початку приїдь у Стокгольм і проведи невеличке дослідження. Чи подобається тобі країна Швеція? Клімат? Люди? Вулиці? Будинки? Адже перш ніж планувати переїзд – обов’язково потрібно придивитись до країни і зрозуміти чи подобається вона тобі взагалі. Чи буде тобі комфортно у цій країні? 

✔ Збирай пакет документів і заповнюй анкету на сайті Міграційної служби.