✔✔✔ Правила пошуку клієнтів для вашого бізнесу

✔ Перше і головне правило проактивної людини – думати позитивно. Клієнти є, вони є повсюди просто в них на лобі не написано, що вони потенційні клієнти і що в них є гроші. 

✔ Для того, щоб зрозуміти де їх шукати, потрібно для початку зрозуміти хто вони ці твої клієнти? Чим займаються? Де живуть? Які в них інтереси? Потреби? 

Декілька років тому, коли я починала свій бізнес тут у Швеції, я не дуже добре розуміла хто мої клієнти, де їх шукати, тому я перепробувала всі можливі методи: наприклад обклеїла оголошеннями всі стовпи і дерева, перевдягнувшись в костюм принцеси – роздавала всім підряд флаєра, ходила в магазини дитячих іграшок і запитувала чи можна залишити мої візитки в них біля каси. А ще організовувала різні фестивалі – на яких я також намагалася знайти клієнтів. Ще дзвонила в торгові центри і пропонувала їм організувати різдвяні свята. 

Звичайно що відмов було багато, але саме тоді я зрозуміла, що відмова - це не так страшно, це нормально, це робочий процес. Набагато страшніше сидіти і просто чекати, коли хтось подзвонить і замовить свято.

✔ Правило 1. Діяти, пробувати, продавати – це є набагато ефективнішим ніж просто сидіти і чекати коли з’являться клієнти і віддадуть вам свої гроші. 

✔ Правило 2. Не бійся відмов. Багато хто боїться, наприклад телефонувати потенційним клієнтам і пропонувати свої послуги. Людині «незручно» зателефонувати, вона не знає як представитись, як зарекомендувати себе, що сказати? За цим всім нехотінням стоїть страх що вам відмовлять. Признаюсь мені самій було некомфортно телефонувати в торгові центри, комуни, особливо тому що я слабо розмовляла по-шведські. Але потрібно до всього відноситись простіше. Ну так відмовлять 9 із 10 і що далі. Ви все одно не побачити цих людей. А ось подумайте про того 10го клієнта? Це може бути велике державне замовлення, або клієнт який планує щось грандіозне і йому потрібні ваші послуги чи товари.

Ось так було і в мене. Звичайно що більшість відмовляли, але знайшовся такий великий торговий центр, тут у Стокгольмі, який зробив замовлення на 13 500 євро. А за цим торговим центром послідував ще один торговий центр в іншому місті тут у Швеції. А там і готель. 

Тобто той виграш/результат який ви можете отримати як винагороду за ваші старання – має бути вашою мотивацію. А те що вам відмовляють – це нормально, це просто робочий процес. 

✔ Правило 3. Оціни силу соціальних медіа, активно використовуй пошукову систему Гугл для твого бізнесу. Сила соціальних медіа просто колосальна. Ми бачимо це на прикладі Інстаграм, Фейсбук. Раніше люди читали оголошення в газетах, журналах. Сьогодні люди навіть коли їдуть в метро, вони не піднімають свої голови. Вони повністю занурені у свої телефони. Тому варто рекламуватись на тих площадках, де знаходиться увага ваших клієнтів. 

Для початку я рекомендую зареєструвати ваш бізнес в Google business https://www.google.com/business/. На їхній карті буде відображатися ваш бізнес, також клієнти які вас відвідали, або скористались вашими послугами – зможуть залишити відгук про вашу компанію. Більше відгуків створює певний рейтинг для вашого бізнесу. 

Коли я наприклад в вашому районі відкриваю карту і шукаю піццерію, а ваша піццерія зареєстрована в Google Business і має гарний рейтинг – то я потенційний клієнт побачу в Google Business вашу піццерію і з великою ймовірність куплю у вас піццу.