Швеція - країна, яка любить технології. Насправді, більш восьми мільйонів чоловік в країні десяти мільйонів використовують електронні посвідчення особи в своєму повсякденному житті, щоб отримати доступ до послуг або робити покупки в Інтернеті.

Електронний ідентифікатор може бути корисний і зробити ваше життя більш простим. Але щоб отримати його в Швеції, вам потрібно мати особистий номер (10 або 12-значний код, який ви отримуєте, коли реєструєтесь як проживаючий в Швеції).

Існує три типи електронних посвідчень особи, які ви можете використовувати в Швеції:

BankID

Створений в 2005 році і випущений Finansiel ID-Teknik (який належить кільком шведським банкам), це домінуючий e-ID, який використовується в Швеції.

Ви можете використовувати свій BankID для декількох послуг, в тому числі при використанні мобільного платіжного додатка Swish, онлайн-покупок і входу в свій банківський рахунок.

Є три способи використання BankID. Ви можете використовувати його в якості додатку, де ви завантажуєте його з Google Play або Apple Store. Крім того, він може бути підключений до вашої банківської карти. Ваш банк надасть вам зчитувач карт для підключення карти до комп'ютера. Нарешті, ви можете отримати BankID у вигляді завантаження. Просто увійдіть в свій банк, завантажте його на свій комп'ютер і встановіть пароль. Він є активним протягом трьох місяців, після чого вам потрібно буде завантажити новий.

Ви можете замовити BankID через свій банк. Кожен банк матиме свій власний процес подачі заявки, тому вам доведеться перевірити за кожним з них для отримання подальших інструкцій. Загалом, ви повинні мати особовий склад і бути клієнтом в банку.

Наступні банки випускають BankIDs:

  • Данський банк
  • Handelsbanken
  • Ica Banken
  • Länsförsäkringar
  • Нордеа
  • СЕБ
  • Скандію
  • Sparbanken Syd
  • Swedbank
  • Ålandsbanken

Фрея Ід Плюс

Freja eID Plus-це додаток, в якому ви можете довести свою особистість. Ви просто завантажуєте його з App Store свого телефону і можете використовувати його для ідентифікації себе при використанні онлайн-сервісів.

Створена IT - компанією Freja eID Group, вона отримала статус "Шведської електронної ідентифікації" від Шведського агентства по цифровому уряду.

Додаток може бути використано для таких місць, як Податкове агентство, Пенсійне агентство і Агентство з працевлаштування

Знову ж таки, вам потрібен personnummer, щоб налаштувати свій ID. Ви також повинні жити в Швеції.

Щоб створити Freja eID Plus, вам повинно бути не менше 13 років або мати дозвіл від вашого опікуна.

Електронна ідентифікаційна карта Шведського податкового агентства

Всі посвідчення особи, такі як паспорти або водійські права, видані в 2017 році або пізніше, містять електронне посвідчення особи. ВД можна використовувати як звичайне посвідчення особи в Швеції, але не за кордоном. Лист з персональним ключем розблокування (PUK) буде відправлено вам додому, і ви виберете PIN-код при першому вході в систему.

Якщо ваша ідентифікаційна карта була випущена до 2017 року, вона буде використовувати Telia eID. Telia EID більше не доступні, але ті, що знаходяться в обігу, все ще працюють. Знову ж таки, вам буде відправлений PUK і PIN-код на ваш будинок. Якщо ви втратите свої коди через місяць, вам доведеться подати заяву на абсолютно нове посвідчення особи.

Для отримання посвідчення особи вам повинно бути не менше 13 років, ви повинні бути зареєстровані як проживають в Швеції і мати можливість підтвердити свою особистість. Якщо вам ще немає 18 років, вам необхідно законний дозвіл вашого опікуна.

Щоб подати заяву на отримання посвідчення особи Податкового органу, ви повинні записатися на прийом в офіс Податкового органу. Заявочний внесок становить 400 крон.

Ви можете подати заяву на отримання посвідчення особи Шведського податкового агентства тут.