Володіючи великими зеленими насадженнями і гостинними кафе, Швеція є однією з найбільш дружніх до собак країн в світі. Якщо ви хочете переїхати разом зі своїми пухнастими родичами, ось що вам потрібно зробити, щоб вони переїхали до Швеції.

Деякі домашні тварини не можуть увійти

Цуценятам і кошенятам має бути не менше 12 тижнів, перш ніж вони зможуть відправитися в Швецію. Ви не маєте права розлучати цуценя з матір'ю до 8-тижневого віку. Вовчі гібриди, такі як Саарлускька вовча собака, заборонені в Швеції.

Зробіть їм мікрочіпи

Щоб привезти вихованця до Швеції, перед поїздкою він повинен мати ізомікрочіп або ідентифікаційне татуювання. Це обов'язково для вашої собаки, щоб бути ID-тегом і для вас, щоб зареєструвати свою власність в центральному реєстрі, коли вони прибудуть. Ви повинні зробити мікрочіп домашній тварині, перш ніж вона зможе отримати будь-яку з необхідних вакцин.

Зробіть їм щеплення

Швеція вважається країною, вільною від сказу, і вона хоче залишатися такою. Будь-яка собака або кішка, яку ви привезете в країну, повинна була пройти вакцинацію від сказу більш ніж за місяць і менш ніж за рік до поїздки. Тварина має бути старше 12 тижнів, щоб отримати вакцину від сказу, і ви повинні почекати 21 день після первинної вакцинації, перш ніж вам дозволять подорожувати.

Невакцинованих цуценята, кошенята і тхори не допускаються до Швеції ні з однієї країни, крім Норвегії.

Додаткові докази тесту на антитіла також можуть знадобитися, якщо ви подорожуєте з-за меж ЄС. У деяких рідкісних випадках вам, можливо, доведеться помістити свого вихованця в карантин, якщо ви приїхали з країни з високим ризиком зараження сказом.

Це не відноситься до тварин, які не передають сказ, як рептилії або птиці.

Шведський клуб собаківництва стверджує, що всі цуценята повинні бути вакциновані проти парвовіруса, чумки собак і інфекційного гепатиту собак, так званої потрійної вакциною, але це не є обов'язковою умовою для в'їзду в країну.

Собачий паспорт домашньої тварини ЄС, готовий до подорожі. Фото: Кьяра Мілфорд
Собачий паспорт домашньої тварини ЄС, готовий до подорожі. Фото: Кьяра Мілфорд

Дістаньте їм документи

Домашні тварини повинні мати при собі дійсний паспорт домашньої тварини ЄС (який такий же симпатичний, як і звучить) з доказом їх щеплень від сказу. Ви можете отримати це від будь-якого ветеринара в європейській країні. Паспорт не закінчується, але у щеплень є термін придатності.

Якщо ви приїхали з - за меж ЄС, включаючи Великобританію, вам знадобиться сертифікат, завірений печаткою офіційного ветеринара. Британський паспорт домашньої тварини більше не буде прийматися.

Сертифікований державою ветеринар повинен підписати і завірити печаткою документи, що стосуються ідентифікаційного маркування / мікрочіпування, вакцинації від сказу та декларації власника домашньої тварини (форма, в якій говориться, що тварина належить вам, і ви не плануєте продавати її, коли приїдете до Швеції). Ви можете отримати його тільки через три місяці після взяття зразка крові для перевірки на антитіла до сказу. Вони дуже суворі в цьому відношенні.

Цей сертифікат дійсний тільки протягом десяти днів після видачі і дозволяє подорожувати в межах ЄС протягом чотирьох місяців, тому вам, можливо, доведеться рухатися швидко.

Ці документи будуть перевірені в офіційному пункті в'їзду, коли ви приїдете. Вам необхідно повідомити митницю про прибуття вашого вихованця не менше ніж за 48 годин до прибуття, а також ветеринарного лікаря прикордонної інспекції. Ви можете зробити це онлайн, якщо ви приїжджаєте з іншої країни ЄС або за допомогою червоної смуги "товари для декларування" на митниці. Це робиться для запобігання незаконному обігу тварин.

Якщо ви купили дорогу домашню тварину (яка коштує більше 3000 шведських крон, якщо ви їдете на машині або поїзді, або понад 4300 шведських крон на літаку або поромі) за межами ЄС, вам доведеться заплатити за нього імпортне мито. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті шведської митниці.

Для отримання додаткової інформації у Шведської ради з питань сільського господарства є корисний гайд по подорожі до Швеції з домашньою кішкою, собакою або тхором.

На щастя, вам не доведеться стояти в черзі, щоб зареєструвати свою собаку. Фото: Thomas Johansson / TT
На щастя, вам не доведеться стояти в черзі, щоб зареєструвати свою собаку. Фото: Thomas Johansson / TT

Нехай вони зареєструються

Як тільки ви прибудете до Швеції, вам потрібно буде зареєструвати право власності на вашу собаку в Шведській раді сільського господарства. Ви можете зробити це онлайн тут всього за 40 крон. Вам не потрібно цього робити, якщо це не собака.

Ваша собака буде пов'язана з вашою людиною, тому вам також знадобиться людський шведський ідентифікатор. Бажано переїхати самому, перш ніж брати з собою домашню тварину, тому що на те, щоб найняти шведського штатного нумератора, може піти кілька місяців.

Це допоможе, якщо ви зареєструєте свого вихованця на такому сайті, як DjurID.se особливо в тому жахливому випадку, якщо ви їх втратите.

Візит до ветеринара. Фото: Stina Stjernkvist / TT
Візит до ветеринара. Фото: Stina Stjernkvist / TT

Застрахуйте їх

Більшість власників домашніх тварин в Швеції мають страховку для покриття дорогих рахунків ветеринара, які можуть бути високими. Шведські домашні тварини-одні з найбільш застрахованих тварин в світі. Страхування тут не є законною вимогою, але воно настійно рекомендується багатьма організаціями, які володіють домашніми тваринами.

Існує кілька різних варіантів страхування домашніх тварин. Ви можете знайти кращий варіант для себе, використовуючи незалежні сайти порівняння, такі як Шведське бюро страхування споживачів (шведською мовою).

Як власник домашньої тварини в Швеції, ви несете відповідальність за те, що робить ваш вихованець, і ви завжди несете відповідальність за шкоду, заподіяну вашим вихованцем, незалежно від того, як він стався.

Автор з собакою Вальтером. Фото: Кьяра Мілфорд
Автор з собакою Вальтером. Фото: Кьяра Мілфорд

Домашня тварина-це на все життя

Швеція дуже серйозно ставиться до захисту тварин. Закон про захист тварин 2018 року забороняє відмовлятися від домашньої тварини. Якщо ви це зробите, вам загрожує штраф або тюремне ув'язнення на термін до двох років.

Швеція також забороняє стикування хвостів, обрізання вух, де-вокалізацію, деклавірування і дефангірування.

Ви не маєте права тримати собаку в клітці на ніч або під час вашої відсутності, і ви не можете пов'язати кішку, крім як взяти її з собою на прогулянку. Кішки і собаки не можуть залишатися в нерухомому автомобілі довше трьох годин і повинні мати доступ до води.

Собака також повинна виходити на вулицю, по крайній мірі, один раз о шостій годині, що означає, що власники собак можуть захотіти розглянути питання про собачих офісах або собачих дитячих садах, званих по-шведськи hunddagis.

В принципі, подбайте про своїх пухнастих друзів, і все буде в порядку. Доречі є гарний сайт де ви можете купити таблички злий собака та таблички не паркуватися.

 

Джерело