Іноземці (або, може бути, тільки ми...) часто виявляють, що, коли вони починають їздити в Швеції, вони отримують квитки майже так само часто, як паркуються.

Занадто легко порушити безліч складних правил парковки в країні. Однак, якщо ви вивчите їх, вам слід звести свій річний рахунок за квиток до мінімуму.

У багатьох країнах дорожні наглядачі можуть дозволити вам злегка порушувати правила, якщо ви нікому не завдаєте шкоди, або штраф може бути настільки низьким, що це просто витрати.

Але в Швеції ви можете ризикнути отримати солідний штраф, якщо припаркуєтесь там, де вам не дозволяють - не кажучи вже про те, що у них є кілька власних унікальних правил. Ось деякі з правил, які варто знати.

Правило 10 метрів

Як ви думаєте, чи достатньо вам втиснути свій автомобіль в останній простір перед перехрестям або Т-подібної розв'язкою, якщо це не заважає зустрічному руху? Чи ні. У Швеції не можна припаркуватися в десяти метрах від перехрестя.

Ось чому ви часто побачите людей в Швеції, що роблять великі кроки і вважають кроки, коли вони розмірковують, чи варто ризикувати, залишаючи свою машину поруч з кутом. Якщо сумніваєшся, то краще не треба.

Тимчасова заборона на парковку для прибирання вулиць

Більшість житлових вулиць в Швеції будуть прибиратися один раз на місяць, з табличкою на вулиці, що попереджає, що паркування заборонено вранці або вдень в певний день кожного місяця. Вони називаються servicedagar і є причиною багатьох штрафів.

Якщо ви регулярно паркуєтесь на житловій вулиці, вам потрібно знати, в який день місяця знаходиться сервісний знак, і регулярно відзначати його в своєму календарі (якщо цей день випадає на вихідні, вони зазвичай пропускають місяць).

Майте на увазі, що маршрут прибиральної машини означає, що день може відрізнятися на сусідніх вулицях або навіть на різних сторонах однієї і тієї ж вулиці.

На вулиці нижче службовий вагончик знаходиться 4-го числа кожного місяця.

Заплутана система інформації про паркування

Коли ви паркуєтесь, знак в кінці вулиці зазвичай говорить, на котрій годині вам потрібен квиток, наприклад, з 8 до 18, з 8 ранку до 6 вечора. Ось інструкція (шведською мовою) від Шведської Національної асоціації викладачів водіїв.

Що збиває з пантелику новачків, так це те, як дізнатися, до яких днів відносяться ці години. Якщо цифри тільки білі, це означає, що годинник застосовуються тільки з понеділка по п'ятницю, якщо тільки немає тексту з написом «алла Дагар» або «всі дні», тобто годинник застосовуються і в вихідні.

Якщо є другий набір годин в дужках, як на табличці вище, то це ті години, які застосовуються в суботу. Якщо є цифри червоним кольором, то це годинник для неділі.

Удвічі заплутує те, що та ж сама система, яка інформує вас, коли вам потрібен квиток, також повідомляє вам, чи дозволено парковка взагалі чи ні на деяких вулицях.

На знаку нижче жовтий діамант означає, що дорога є головною дорогою, а 9-18 описує єдиний годинник, між якими вам дозволено паркуватися, а 2 тім описує максимальний час-дві години.

Потрійна плутанина-це різниця між тим, чи знаходяться годинник парковки на тому ж знаку під знаком, що і максимально дозволений час, або на іншому знаку. У той час як знак вище означає, що паркування заборонено з 9 ранку до 6 вечора (бо вона знаходиться на головній дорозі), знак нижче означає, що в ці ж години паркування необмежене.

Спробуй розберися!

24-годинне правило

Навіть на вулицях без всякої дорожньої розмітки, де немає необхідності пред'являти будь-який паркувальний талон, все одно існує обмеження на те, як довго ви можете паркуватися, причому зазвичай застосовується правило 24 годин.

Дорожні наглядачі помітять положення ваших коліс, і якщо вони не змінилися, ви ризикуєте отримати штраф. Цього можна уникнути, здійснюючи щоденну поїздку, щоб переставляти свій автомобіль назад або вперед на метр або близько того. Правило 24 годин зазвичай не застосовується у вихідні.

Як використовувати паркувальний диск або P-Skiva

Паркувальний диск є настільки центральним елементом шведської парковки, що деякі муніципалітети навіть роздають його в подарункових пакетах новим громадянам. Ось, наприклад, онлайн-керівництво Мальме по їх використанню (шведською мовою).

Вам знадобиться паркувальний диск щоразу, коли на паркувальному місці є або текст p-skiva, або символ (як показано на малюнку нижче).

Диск повинен бути добре видно на вітровому склі вашого автомобіля (в Мальме вони вказують праву сторону вітрового скла), і ви повинні встановити час на наступну годину або півгодини, тому, якщо, наприклад, ви приїдете в 2.15 вечора, ви повинні встановити час на 2.30 вечора.

Якщо ви приходите раніше контрольованого часу паркування, ви повинні встановити час на той час, коли для паркування потрібно диск. Так, наприклад, якщо ви приходите на стоянку в 7 ранку і бачите знак вище, ви повинні встановити диск на 8 ранку.

Це далеко не повний список. Чи існують інші шведські правила паркування, про які іноземці повинні бути особливо обізнані?