Готові продати свою шведську квартиру? Ось збори, які слід очікувати, і податкові відрахування, які ви можете отримати на них.

Незалежно від того, переїжджаєте ви зі Швеції або просто переїжджаєте в іншу країну, продаж нерухомості - це великий крок, і він пов'язаний з певною ціною. Ось витрати, про які потрібно знати, щоб вас не застали зненацька.

Зверніть увагу, що збори варіюються в залежності від того, чи продаєте ви bostadsrätt (апартаменти кондомініуму) або будинок; наступне відноситься до квартир, і ви можете очікувати додаткових зборів, якщо ви продаєте будинок, з оглядом нерухомості одним з ключових відмінностей.

Плата агента з нерухомості

Найбільша вартість для більшості власників квартир-це найняти брокера (mäklare), щоб подбати про продаж.

Це не обов'язково, і ви можете вирішити самостійно зайнятися продажем, але це означає пошук покупця, показ квартири і заповнення документів. Більшість людей вдаються до послуг брокера в надії, що нерухомість побачить більше потенційних покупців і спростить процес.

Найчастіше агент з нерухомості стягує фіксовану плату (яка варіюється в залежності від вартості нерухомості), а також додаткову відсоткову комісію за будь-які гроші вище узгодженої цільової ціни продажу.

Вибираючи агента з нерухомості, з'ясуйте точно, що входить у вартість, наприклад, як вони будуть продавати ваш будинок і чи є які-небудь варіанти, які коштують додатково.

Ви можете порівняти історію продажів різних агентів з нерухомості і рейтинги клієнтів на таких сайтах, як HittaMäklare.com (прив'язаний до банку SBAB і доступний тільки на шведській мові) або MäklarOfferter (також доступний тільки на шведській мові). HittaMäklare також пропонує калькулятор, щоб ви могли отримати приблизне уявлення про те, скільки буде коштувати плата, і ви можете знайти аналогічні інструменти (шведською мовою) на сайтах Boupplysningen і EkonomiFokus.

Фото: Fredrik Sandberg/TT

Вимірювання

Вам може знадобитися отримати сертифікованого фахівця для проведення вимірювань вашого будинку, щоб він продавався в потрібному розмірі.

Це не обов'язково, і у вас вже може бути відповідний документ (mätbevis) з моменту покупки вашого будинку, але наявність цього документа захищає вас від того, що покупець пізніше звинуватить вас у хибному описі квартири, що може бути дуже дорого.

Майте на увазі, що якщо офіційний розмір зміниться, вартість вашої власності також може значно змінитися.

Хемнет

Іноді ваша власність буде продана дуже швидко, перш ніж вона навіть буде оголошена. Це може статися, якщо ваш агент з нерухомості вже має список зацікавлених покупців (spekulanter) і переконує одного з них зробити вам пропозицію зняти ваш будинок з ринку.

Але в більшості випадків ваш будинок буде рекламуватися на порталі нерухомості Hemnet - який ви, мабуть, пам'ятаєте з тих пір, як купили його.

Плата залежить від того, який пакет послуг ви виберете (Базовий, Плюс або Преміум), а також від місця розташування і вартості вашого будинку, але ви можете розраховувати заплатити кілька тисяч крон за квартиру в великому місті. Розрахувати кошторис можна на сайті.

Домашній стиліст

Домашній стиль-це велика річ в Швеції; деякі домовласники вважають за краще платити професіоналові, щоб нерухомість виглядала якнайкраще, як для фотографій в рекламній брошурі, так і для самих переглядів.

Ця послуга може варіюватися від консультації про те, як переставити ваші меблі, щоб оптимально використовувати простір, до оренди додаткових предметів; ваш брокер може включити в плату деяку допомогу по стилізації будинку. Типові витрати можуть варіюватися від 5000 до 30 000 крон або навіть більше, в залежності від розміру вашого будинку і кількості предметів, наданих стилістом.

Це дуже необов'язкові витрата. Якщо ви задоволені тим, як виглядає ваш будинок, підготовка до фотографій і перегляду може бути просто справою прибирання. Що приводить нас до...

Професійне прибирання

Ще одина додаткова витрата - це наймання професіонала для прибирання будинку, або перед переглядом, або перед від'їздом.

Одна річ, яку потрібно знати про цю вартості, полягає в тому, що витрати на прибирання мають право на 50-відсоткове податкове вирахування на послуги з обслуговування будинку (званий відрахування RUT або RUT-avdrag). Відрахування робить людина, яка виконує роботу, тому ви заплатите тільки половину загальної вартості.

Фото: Erda Estremera/Unsplash

Передача права власності

Коли bostadsrätt продається, існує плата за передачу права власності від продавця до покупця, звана överlåtelseavgift, яка становить близько 1190 крон за станом на 2021 рік.

Або покупець, або продавець заплатить цю суму, в залежності від правил житлової асоціації, тому, якщо ви заплатили її при покупці квартири, ви не будете платити цю плату знову при продажу.

Податок на приріст капіталу на будь-яку прибуток

Це не зовсім плата, але коли ви продаєте нерухомість в Швеції, ви зобов'язані платите 22-відсотковий податок на будь-яку прибуток.

Прибуток визначається як різниця між ціною, яку ви заплатили за квартиру, і ціною, за яку ви її продаєте, але ви можете відняти суму, яку ви витратили на будь-які поліпшення будинку (якщо вони були проведені протягом п'яти років до продажу), а також витрати на покупку і продаж. Це включає в себе плату за брокера, Hemnet, överlåtelseavgift і будь-яку домашню укладку, але не прибирання (бо це має право на податкові відрахування РУТ).

Якщо ви використовуєте гроші від продажу для покупки іншої нерухомості в Швеції або ЄС / ЄЕЗ, ви можете відкласти сплату цього податку.

А в тому випадку, якщо ви понесете збитки від продажу вашої власності, частина цих збитків підлягає оподаткуванню.

Все це відбувається, коли ви подаєте свої податки в рік після продажу, тому, якщо ви продаєте в 2021 році, вам потрібно буде вести облік всіх деталей, щоб додати їх в свою податкову декларацію 2022 року. Ваш mäklare повинен допомогти вам в цьому, і це повинно бути включено в їх основну плату.