Постійна зайнятість (Fast anställning)

Ви працюєте в компанії доти, доки самі не побажаєте піти, вас не звільнять або ви не вийдете на пенсію.

Фріланс

Ви працюєте, але не маєте місця працевлаштування. Наприклад, ви журналіст або фотограф, який отримує зарплату від газети за кожну статтю або фотографію. Ви працюєте з дому або з фріланс-офісу, який ви ділите з іншими фрілансерами.

Професійне навчання (Lärling)

Ви продовжуєте освіту за своєю спеціальністю після здобуття основної освіти, але навчаєтеся не в навчальному закладі, а на робочому місці, і отримуєте зарплату (lärlingslön). Наприклад, для електриків або шевців таке професійне навчання триває приблизно рік.

Робота через агентство (Uthyrd)

Сьогодні існує велика кількість агентств тимчасової зайнятості, які "орендують" персонал, необхідний для виконання проєктів компаній, заповнення робочих місць на час декретної відпустки тощо. У цьому випадку ви отримуєте зарплату через агентство.

Проєктна робота (Projektanställning)

Ви працюєте над певним проєктом (наприклад, науковим), і ваш контракт закінчиться тоді, коли проєкт буде завершено.

Пробний період (Provanställning)

Під час пробного періоду ви і ваш роботодавець можуть переконатися в тому, чи підходить ця робота вам. Пробний період у Швеції може тривати до шести місяців. Після завершення пробного періоду він автоматично переходить у постійну зайнятість, якщо роботодавець задоволений вами.

Сезонна робота (Säsongsarbete)

Сезонні роботи проводяться тільки в певну пору року, наприклад влітку (збір ягід) або взимку (лижний гід, прибиральник снігу).

Робота за комісійні (Provisionsjobb)

Ви працюєте на якесь підприємство й отримуєте зарплату у вигляді комісійних - наприклад, за телефонні продажі або залучення нових клієнтів.

Посада, що заміщає (Vikariat)

Ви працюєте замість когось, хто, наприклад, тривало хворий або перебуває в декретній відпустці. Це хороший спосіб отримати свою першу роботу у Швеції та зав'язати корисні контакти.

Погодинна робота (Timanställning)

Ви працюєте неповний робочий день і отримуєте зарплату за кожну відпрацьовану годину.

За матеріалами Arbetsförmedlingen - шведської служби зайнятості