Якщо ви берете участь у програмі гарантії праці та зайнятості, то роботодавець, який прийняв вас на роботу, може отримати економічну компенсацію. Її мета - полегшити отримання роботи для тих, кому складно знайти роботу. Ця компенсація називається "Особлива субсидія з найму на роботу" (särskilt anställningsstöd).

Які роботодавці можуть отримати субсидію?

Субсидію можуть отримувати як приватні, так і державні роботодавці, зареєстровані в реєстрі Державного податкового управління. У роботодавця не повинно бути заборони на підприємницьку діяльність або податкової заборгованості, переданої до Державної виконавчої служби з майнових стягнень. Крім того, у роботодавця не повинно бути значних позначок у реєстрі щодо несплати платежів.

Субсидію не можна отримувати в тому разі, якщо роботодавець не більш як дев'ять місяців тому звільнив співробітника у зв'язку з нестачею роботи.

Чи може роботодавець отримати на мене субсидію?

Роботодавець може отримати особливу субсидію з найму на роботу, якщо ви брали участь:

  • у гарантійній програмі праці та розвитку загалом протягом шести місяців;
  • у гарантійній трудовій програмі для молоді протягом 15 місяців і вам запропонували брати участь у гарантійній програмі праці та розвитку.

Якщо роботодавець уже отримує на вас державну допомогу, то особливу субсидію з найму на роботу виплачувати не будуть.

На які форми найму поширюється субсидія?

Субсидію можна отримувати як при безстроковому, так і при строковому трудовому договорі. Її можна отримувати, навіть працюючи на неповну ставку.

Яка в мене буде оплата і страховка?

Ви маєте право на зарплату та інші трудові привілеї відповідно до колективного договору, що діє в цій галузі. Якщо у роботодавця немає колективного договору, то вам все одно повинні надати зарплату і привілеї, які, за великим рахунком, відповідають колективному договору. Це означає, що роботодавець має оформити для вас страхування.

Закон "Про охорону права на працю" (LAS) не діє для тих, хто найнятий на роботу з особливою субсидією за наймом. Однак діють ті правила про гарантії для найманих працівників, які регулюються галузевим колективним трудовим договором.

У тому разі, якщо період роботи з особливою субсидією з найму не привів до працевлаштування, то після закінчення цього періоду ви маєте право відновити участь у гарантійній програмі праці та розвитку. Ви повинні, як і раніше, відповідати умовам участі в гарантійній програмі праці та розвитку.

Яку субсидію отримає роботодавець?

Субсидія становить 85 % витрат на зарплату, але максимум 890 крон за робочий день при зайнятості на повну ставку. Роботодавець отримує також компенсацію за наставництво на робочому місці.

Чи можна працевлаштуватися з субсидією кілька разів?

Найраніше можна працевлаштуватися з особливою субсидією за наймом у нового роботодавця через три місяці. Протягом цих трьох місяців ви повинні брати участь в організованій діяльності з пошуку роботи в Агентстві з працевлаштування.

Роботодавець, у якого ви працювали раніше, може взяти вас на роботу найраніше після закінчення шести місяців.

Як довго роботодавець може отримувати субсидію?

Роботодавець може отримувати особливу субсидію з найму протягом 12 місяців, з можливістю подальшого продовження. Продовження можливе в тому разі, якщо для етаблування на ринку праці вам потрібен триваліший термін роботи з субсидією з найму. Агентство з працевлаштування оцінює, скільки часу вам буде потрібно. Максимально можливий термін продовження - 12 місяців.

У разі коротшого терміну найму роботодавець отримує субсидію протягом усього періоду найму.

Хто що робить?

Роботодавець подає заяву на субсидію в Агентство з працевлаштування. Потім ми розглядаємо, чи є робоче місце і робочі обов'язки придатними. Ми також ухвалюємо рішення про розмір субсидії та про те, протягом якого часу роботодавець може її отримувати.

Рішення про субсидію має бути прийнято до того, як ви почнете працювати. Потім ми укладаємо угоду з вами, роботодавцем і профспілковими організаціями. В угоді має бути зазначено, які у вас будуть робочі обов'язки і ваша потреба в підтримці та наставництві. Коли ви почнете працювати, роботодавець повинен подбати про те, щоб вас ввели в коло ваших нових робочих обов'язків. Введення має відбуватися відповідно до закону "Про охорону праці". Крім того, вам мають забезпечити необхідне вам наставництво.

Правила

Постанова (2007:414) про гарантійну програму праці та розвитку Постанова (1997:1275) про субсидування найму на роботу. Детальнішу інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером 0771-416 416. Ви можете також відвідати найближче Агентство з працевлаштування або наш сайт arbetsformedlingen.se.

Оригінал