Якщо ви довгий час були без роботи або якщо ви нещодавно приїхали до Швеції, то роботодавець може отримати економічну субсидію за те, що він візьме вас на роботу. Ця програма субсидування називається Nystartsjobb ("Новий початок") або Särskilt nystartsjobb ("Особливий новий початок").

Чи може роботодавець отримати за мене компенсацію?

Роботодавець може отримати компенсацію, якщо ви зареєстровані в Агентстві з працевлаштування і були безробітним протягом тривалого часу (1). Однак роботодавець не може отримати компенсацію за того, хто вже почав працювати. Для того щоб роботодавець отримав компенсацію, потрібно, щоб ви були безробітним і:

 • зареєстровані як безробітний в Агентстві з працевлаштування;
 • брали участь у державній програмі зайнятості;
 • отримували допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу з реабілітації, пенсію по непрацездатності або допомогу за участю в програмі зайнятості;
 • отримували соціальну допомогу або матеріальну допомогу згідно з главою 4, § 1 закону "Про соціальну службу" (2001:453) протягом того періоду часу, поки ви були безробітним;
 • були найняті на роботу державною реабілітаційною компанією "Самхалл".

Роботодавець також може отримати компенсацію, якщо ви:

 • приїхали до Швеції не більш як три роки тому й отримали посвідку на проживання як біженець або як особа, яка потребує захисту, або на підставі возз'єднання сім'ї;
 • приїхали до Швеції не більше трьох років тому й отримали карту проживання як родич громадянина ЄЕС (діє лише в деяких випадках);
 • вам призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком мінімум на рік, і ви маєте право на перебування за межами виправної установи або отримали умовно-дострокове звільнення, але ще не пройшли рік випробувального терміну.
 • берете участь у гарантійній програмі роботи та розвитку.

(1) Особа, якій виповнюється: від 21 до 26 років протягом року і яка була повністю безробітною упродовж щонайменше 6 місяців за останні 9 місяців; 27 років або більше упродовж року і яка була повністю безробітною упродовж щонайменше 12 місяців за останні 15 місяців; Якщо ви перебували вдома у зв'язку з доглядом за дитиною, якій ще не виповнилося 2-х років, то цей час можна виключити, щоб відповідати вимогам, які висуваються. Якщо дитина усиновлена, то два роки відраховуються з моменту усиновлення дитини.

За яких форм найму можна отримувати оплату?

Оплату можна отримувати в разі як строкового, так і безстрокового найму, а також за роботу на неповну ставку.

Яка в мене буде оплата і страховка?

Вам мають платити зарплату відповідно до колективного трудового договору в цій галузі. Якщо у вашого роботодавця немає колективного трудового договору, то вам однаково мають платити таку зарплату, яка по суті відповідає зарплаті за колективним договором.

Яку економічну компенсацію може отримати роботодавець?

 • якщо вам протягом року виповниться від 21 до 26 років, то роботодавець отримає суму, яка відповідає нормальному податку на роботодавця (31,42 %);
 • якщо вам протягом року виповниться від 21 до 26 років і ви були безробітним протягом 12 місяців, то роботодавець отримає суму, яка відповідає подвійному податку на роботодавця;
 • якщо вам протягом року виповниться 27 років або більше, то роботодавець отримає суму, яка відповідає подвійному податку на роботодавця.

Протягом якого часу роботодавець може отримувати компенсацію?

Зазвичай роботодавець може отримувати компенсацію впродовж такого самого терміну, скільки ви були безробітним, але при цьому існує певна стеля.

Наступні правила діють, якщо ви були безробітним, брали участь у програмі, були найняті на роботу в "Самхалл", отримували соціальну допомогу або якщо ви отримували допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу з реабілітації, пенсію з непрацездатності або допомогу за участю у програмі зайнятості:

 • Якщо вам виповнюється протягом року від 21 до 26 років, то роботодавець має право на компенсацію строком максимально 12 місяців. Якщо ви отримували допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по реабілітації, пенсію по непрацездатності або допомогу за участю в програмі зайнятості, то роботодавець може отримувати компенсацію строком до п'яти років;
 • якщо протягом року вам виповнюється від 27 до 55 років, то роботодавець має право на компенсацію строком до п'яти років;
 • якщо протягом року вам виповнюється 56 років або більше, то роботодавець має право на компенсацію строком удвічі більшим, ніж той період часу, протягом якого ви були безробітним. Роботодавець може отримати компенсацію максимально строком на десять років або до закінчення того року, коли вам виповниться 65 років.

Наступні правила діють, якщо ви нещодавно прибули до Швеції, відбували покарання у вигляді позбавлення волі або берете участь у гарантійній програмі роботи та розвитку:

 • якщо ви нещодавно прибули до Швеції, то роботодавець може отримувати допомогу протягом перших трьох років з моменту отримання вами посвідки на проживання. У деяких випадках роботодавець може отримувати компенсацію протягом більш тривалого терміну - відповідно до інших умов, зазначених вище;
 • якщо вам було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком щонайменше на рік і ви маєте право на перебування за межами виправної установи або вас звільнено умовно-достроково, то роботодавець може отримувати компенсацію протягом такого самого строку, на який вас було засуджено (максимум п'ять років);
 • якщо ви берете участь у гарантійній програмі роботи та розвитку і не відповідаєте одній з інших умов, то роботодавцю платитимуть компенсацію протягом одного року.

Особлива програма субсидування роботи Särskilt nystartsjobb

Якщо ви отримуєте допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу з реабілітації, пенсію з непрацездатності або допомогу за участь у програмі зайнятості на повний час і вам протягом року виповнюється від 21 до 26 років, то роботодавець може отримати субсидію, яка відповідає нормальному податку на роботодавця, плюс ту суму, яка відповідає податку на роботодавця для молоді.

Хто що робить?

Роботодавець подає заяву на вашу участь у програмі субсидування праці "Новий початок", а ви маєте заповнити бланк, у якому слід зазначити ті періоди часу, коли ви були безробітним, та надіслати або віддати його до Агентства з працевлаштування. Бланк можна знайти на сайті arbetsförmedlingen.se або отримати в найближчому Агентстві з працевлаштування. У деяких випадках слід також додати довідку:

 • якщо ви отримуєте соціальну допомогу або матеріальну допомогу, то ви повинні взяти про це довідку в муніципалітеті;
 • якщо ви отримуєте допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу з реабілітації, пенсію по непрацездатності або допомогу за участю в програмі зайнятості, то ви маєте взяти довідку про це в Шведському управлінні соціального страхування (Försäkringskassan);
 • якщо вам призначили покарання у вигляді позбавлення волі, то ви маєте отримати довідку зі Шведської державної служби виконання покарань і пробації (Kriminalvården)
 • якщо ви працювали в "Самхалл", то слід надати завірену копію довідки з місця роботи. Під завіреною копією мається на увазі, що ваш колишній начальник або будь-який інший співробітник "Самхалла" розпишеться на довідці з місця роботи про те, що ви працювали в "Самхалл";
 • якщо ви отримали посвідку на проживання, то ви маєте надати копію посвідки на проживання.

Принесіть або надішліть бланк із довідкою в Агентство з працевлаштування, перш ніж ви почнете працювати. Це важливо для того, щоб Агентство з працевлаштування могло прийняти рішення про програму субсидування роботи "Новий початок" (nystartsjobb або särskilt nystartsjobb), перш ніж ви почнете працювати.

Для того щоб ваш роботодавець отримував субсидію, необхідно, щоб Агентство з працевлаштування ухвалило рішення про це перш, ніж ви почнете працювати.

Коли ми ухвалюємо рішення про субсидування роботи за програмою "Новий початок", ви маєте бути зареєстровані в Агентстві з працевлаштування. Ви можете зареєструватися, коли принесете бланк і довідку.

Правила

Постанова (2006:1481) про програму субсидування роботи "Новий початок" (nystartsjobb)

Приписи Агентства з працевлаштування (AFFS 2010:7) щодо програми субсидування роботи "Новий початок" (nystartsjobb) Більш детальну інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером 0771-416 416. Ви можете також відвідати найближче Агентство з працевлаштування або наш сайт arbetsformedlingen.se.

Оригінал