Якщо ви нещодавно приїхали до Швеції і у вас є посвідка на проживання, то в деяких випадках роботодавець може отримати економічну компенсацію, якщо він найме вас на роботу. Одночасно з роботою ви маєте навчатися на курсах шведської для іммігрантів (sfi). Ця програма називається особливе субсидування найму на роботу Instegsjobb ("Сходинки до роботи").

Чи може роботодавець отримати за мене компенсацію?

Роботодавець може отримати компенсацію, якщо ви відповідаєте одній з таких умов:

  • ви отримали посвідку на проживання не більш ніж 36 місяців тому на підставі потреби в захисті або возз'єднання з членом сім'ї, який проживає у Швеції;
  • у вас є карта проживання і ви є членом сім'ї громадянина ЄС/ЄЕС (але при цьому у вас не повинно бути шведського громадянства);
  • ви подали на продовження посвідки на проживання до закінчення терміну старої посвідки на проживання.

Крім того, необхідне дотримання таких умов:

  • вам виповнилося 20 років, і ви зареєстровані як здобувач роботи в Агентстві з працевлаштування;
  • одночасно з роботою ви маєте навчатися на курсах шведської для іммігрантів (sfi).

Роботодавець не може отримувати субсидію, якщо ви є громадянином ЄС/ЄЕС або Швейцарії. Субсидію також не платитимуть, якщо роботодавець уже отримує на вас державну допомогу.

Які роботодавці можуть отримати субсидію?

Субсидія може бути виплачена як державним, так і приватним роботодавцям, якщо вони зареєстровані в реєстрі роботодавців Державного податкового управління. У роботодавців не повинно бути заборони на підприємницьку діяльність або заборгованості з податків, переданої до Державної виконавчої служби з майнових стягнень (Kronofogden). У них також не повинно бути значних позначок про неоплачені борги в реєстрі платоспроможності.

Крім того, роботодавець не може отримати субсидію, якщо менш ніж дев'ять місяців тому він звільнив одного зі співробітників на підставі браку місця.

За яких форм найму можна отримувати оплату?

Оплату можна отримувати в разі як строкового, так і безстрокового найму, а також за роботу на неповну ставку.

Яка в мене буде оплата і страховка?

Ви маєте право на зарплату та інші пільги відповідно до колективного трудового договору в цій галузі. Якщо у роботодавця відсутній колективний трудовий договір, то вам однаково повинні забезпечити таку зарплату і такі пільги, які відповідають колективному трудовому договору. Це також означає, що роботодавець повинен надати вам страховку.

Закон про гарантії для найманих працівників (LAS) не діє для тих, хто найнятий на роботу з субсидією Instegsjobb ("Сходинки до роботи"). Однак діють ті правила про гарантії для найманих працівників, які регулюються галузевим колективним трудовим договором.

Який розмір субсидії, яку може отримати роботодавець?

Субсидія становить 80% від вартості зарплати, але максимум 800 крон за робочий день. Роботодавцю також заплатять допомогу за наставництво, яке буде надано вам на робочому місці.

Протягом якого часу роботодавець може отримувати компенсацію?

Якщо ваш робочий час становить менше ніж 51%, то роботодавець може отримувати субсидію протягом того часу, поки діє ваша посвідка на проживання, - однак не більше ніж 24 місяці. Якщо ваш робочий час становить понад 50%, то роботодавець може отримувати субсидію не більше 6 місяців. Після цього питання про субсидування має бути розглянуто заново.

Хто що робить?

Роботодавець подає заяву на субсидію до нас в Агентство з працевлаштування. Потім ми розглядаємо питання про те, чи є робоче місце і робочі обов'язки придатними. Ми також вирішуємо, яким буде розмір субсидії та протягом якого часу роботодавець може її отримувати.

Рішення про субсидію має бути прийнято нами до того, як ви почнете працювати. Потім ми маємо укласти індивідуальну угоду з вами, роботодавцем і профспілковими організаціями. В угоді має бути зазначено, які у вас будуть робочі обов'язки і яка ваша потреба в наставництві та введенні в роботу.

Коли ви почнете працювати, роботодавець повинен подбати про те, щоб вас ввели в коло ваших нових робочих обов'язків. Введення має відбуватися відповідно до закону "Про охорону праці". Крім того, вам повинні забезпечити наставництво тією мірою, якою вам це необхідно.

Правила

Постанова (1997:1275) про субсидування найму на роботу. Детальнішу інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером 0771-416 416. Ви можете також відвідати найближче Агентство з працевлаштування або наш сайт arbetsformedlingen.se.

Оригінал