Ви можете брати участь у програмі практичного базового року, якщо ви є претендентом на роботу, який має право на участь у програмі з етаблування, і потребуєте освоєння нової професії на робочому місці. Протягом практичного базового року можна поєднувати трудове тренування з теоретичним навчанням - і одночасно продовжувати вивчення шведської для іммігрантів. Програма вашого навчання буде складена виходячи з потреб на робочому місці, але також і з урахуванням ваших передумов. Мета навчання полягає в розширенні та поглибленні ваших знань за допомогою практичного тренування. На робочому місці вам нададуть власного наставника, а роботодавцю платитимуть за це економічну компенсацію.

Яку допомогу та які страховки я отримаю?

Протягом практичного базового року у вас зберігається допомога з етаблірування. До допомоги з етаблірування входить також страховий захист.

Які організатори можуть отримати компенсацію?

Ви можете проходити трудове тренування як у приватних, так і в державних організаторів. Практичний базовий рік може потім перейти в найм на роботу.

Чи може організатор отримати за мене компенсацію?

Організатор може отримати компенсацію, якщо ви є претендентом на роботу і

1. на вас поширюється дія закону (2010:197) про заходи з етаблування для деяких нещодавно прибулих іммігрантівq ви старше 30 років

2. вважається, що вам необхідне трудове тренування.

Скільки часу я можу брати участь у програмі практичного базового року?

Термін практичного базового року становить від шести до дванадцяти місяців і має вміститися в період часу дії вашого плану з етаблування.

Яку економічну компенсацію отримує організатор?

Організатор отримує 200 крон за кожен призначений день. Економічна компенсація виплачується максимально за п'ять днів на тиждень.

Хто що робить?

Зверніться до Агентства з працевлаштування, якщо вас цікавить практичний базовий рік. Ви спільно вирішите, який роботодавець вам найбільше підходить. Агентство з працевлаштування має дати свою згоду на практичний базовий рік, перш ніж ви почнете в ньому брати участь. Організатор потім виділить наставника, який допомагатиме вам на робочому місці. Після цього ми укладаємо індивідуальну угоду з вами, організатором і наставником. В угоді має бути, зокрема, зазначено, яка підтримка і яке навчання вам необхідні, які у вас будуть години роботи і робочі обов'язки, а також як довго ви братимете участь у програмі базового року. Коли базовий рік закінчиться, наставник повинен буде написати довідку про те, у чому полягало ваше трудове тренування. Крім того, вам буде видано свідоцтво про те навчання, в якому ви взяли участь.

Правила

Закон (2010:197) про заходи поетаблюванню для деяких нещодавно прибулих іммігрантів

Постанова (2000:634) про державні програми зайнятості

Оригінал