Якщо ви нещодавно приїхали до Швеції, то ваш роботодавець може отримати субсидію за те, що він найме вас. Цей тип підтримки називається Nystartsjobb.

Цей тип підтримки надається також тим, хто давно (від 6 місяців) залишається без роботи, але ми розглянемо тільки програму Nystartsjobb, розраховану на приїжджих.

Отже, ви можете претендувати на участь у програмі Nystartsjobb, якщо ви:

  • приїхали до Швеції менш ніж 3 роки тому й отримали дозвіл на проживання як біженець або через родинні зв'язки;
  • приїхали до Швеції менш ніж 3 роки тому й отримали карту резидента як родич громадянина Європейського Економічного простору.

Програма може бути застосована як до постійних, так і до тимчасових робочих контрактів, а також у разі часткової зайнятості.

Ваша зарплата виплачуватиметься вам відповідно до умов колективного договору в галузі.

Ваш роботодавець можемо отримувати субсидію впродовж перших трьох років з моменту отримання вами дозволу на проживання у Швеції. У деяких випадках термін виплати субсидії може бути продовжено до п'яти і більше років.

Роботодавець сам подає заяву на отримання субсидії, але вам необхідно заповнити анкету, в якій ви зазначите періоди, в які ви були безробітним. Також до анкети слід додати копію свого дозволу на проживання у Швеції.

Увага: Служба зайнятості має ухвалити рішення ДО того, як ви вступили в трудові відносини з роботодавцем! До вже розпочатих трудових відносин ця програма не застосовна.

Детальніше про Nystartsjobb читайте на сайті Держслужби зайнятості Швеції. На сайті також можна завантажити анкету для заповнення здобувачем.