Якщо ви є представником однієї з дефіцитних професій (bristyrken) зі списку, офіційно затвердженого міграційними органами, то для вас діє спрощена схема отримання шведської робочої візи. Ви можете подати документи на робочу візу, перебуваючи у Швеції.

Як це відбувається? Метою вашого візиту має бути зустріч із майбутнім роботодавцем (не туристична). Роботодавець має продемонструвати гостру нестачу таких кадрів, як ви, внаслідок чого вам дозволяється подати документи на візу не виїжджаючи зі Швеції, щоб пришвидшити процес.

Вимоги до працівника і до роботодавця:

  • Ваша професія має бути включена до офіційного списку дефіцитних професій. Документ шведською мовою можна подивитися тут.
  • Роботодавець повинен відчувати гостру і термінову нестачу працівників вашої професії. Вакансія, на яку ви претендуєте, повинна була рекламуватися у Швеції та Євросоюзі протягом щонайменше 10 днів. Якщо за результатами реклами вакансії не було знайдено працівників, то це може бути підставою для прискореного оформлення робочої візи іноземному претенденту.
  • Метою вашого перебування у Швеції має бути зустріч із роботодавцем. Якщо мета поїздки - туризм або візит до родичів, то ви не зможете подати документи на робочу візи, не повертаючись додому. Навіть якщо ви отримали пропозицію роботи під час візиту до Швеції.
  • Ви маєте надати трудовий договір із потенційним роботодавцем, у якому прописані умови, що відповідають вимогам профспілки.
  • Брутто-зарплата, запропонована шведським роботодавцем, має становити щонайменше 13 000 шведських крон на місяць (близько 1370 євро).

Як подаються документи?

Документи найлегше подати онлайн, на сайті Migrationsverket.se. Мито за розгляд документів на робочу візу в 2015 році становить 2000 шведських крон (210 євро). Документи на оформлення робочої візи подаються не виїжджаючи зі Швеції - до того, як закінчиться термін дії вашої поточної візи (за якою ви перебуваєте у Швеції).