Якщо у вас знижена працездатність у зв'язку з функціональними обмеженнями, то роботодавець, який наймає вас на роботу, може отримати економічну компенсацію. Йдеться про звичайну роботу, але вона має бути адаптована до ваших особливих потреб. У перспективі ця робота може призвести до роботи на звичайному ринку праці. Ця субсидія називається Захищене працевлаштування у державного роботодавця (skyddat arbete hos offentlig arbetsgivare).

Які роботодавці можуть отримати субсидію?

Субсидію можуть отримати лише державні роботодавці. Робота не може здійснюватися в конкурентній сфері.

Чи може роботодавець отримати на мене субсидію?

Роботодавець може отримати субсидію, якщо ви є претендентом на роботу і відповідаєте одній із таких вимог:

  • у вас є соціально-медичні функціональні обмеження;
  • на вас поширюється дія закону (1993:387) "Про соціальну допомогу особам з функціональними обмеженнями"
  • ви раніше не брали участі в трудовій діяльності або тривалий час не працювали через тривале важке психічне захворювання.

Субсидію не можуть виплачувати, якщо роботодавець уже отримує на вас державну допомогу.

Яка в мене буде оплата і страховка?

Ви маєте право на зарплату та інші трудові пільги відповідно до колективного трудового договору в цій галузі. Однак дія закону "Про охорону права на працю" (LAS) не поширюється на осіб, які отримали захищене працевлаштування у державного роботодавця.

Яку субсидію отримає роботодавець?

Агентство з працевлаштування приймає рішення про те, яку субсидію може отримати роботодавець. Розмір субсидії залежить від двох чинників:

Ваша зарплата. Роботодавець може отримати компенсацію за витрати на зарплату до 16 700 крон на місяць, але, звісно, розмір вашої зарплати може бути й вищим.

Ваша працездатність. Для того щоб зрозуміти, наскільки ваші функціональні обмеження впливають на вашу працездатність, Агентство з працевлаштування проведе з'ясування цього питання разом із вами та вашим роботодавцем.

Як довго роботодавець може отримувати субсидію?

Зазвичай роботодавець отримує субсидію погодично.

Хто що робить?

Роботодавець подає заяву на субсидію в Агентство з працевлаштування. Потім ми розглядаємо, чи є робоче місце та робочі обов'язки відповідними. Ми також ухвалюємо рішення про розмір субсидії та про те, протягом якого часу роботодавець може її отримувати.

Рішення про субсидію має бути прийнято до того, як ви почнете працювати. Потім ми укладаємо угоду з вами, роботодавцем і профспілковими організаціями. В угоді має бути обговорено план підвищення вашої працездатності та ваших можливостей отримати роботу на звичайному ринку праці. Додаткове навчання, підтримка колег і допоміжні засоби - це приклад того, що може входити в таку угоду.

Агентство з працевлаштування регулярно спостерігає за вашим працевлаштуванням і надає підтримку і вам, і роботодавцю.

Правила

Постанова (SFS 2000:630) про особливі заходи допомоги для осіб з функціональними обмеженнями, що призводять до зниження працездатності Постанова (SFS 2000:628) про політику в галузі праці та зайнятості Закон (1993:387) "Про соціальну допомогу особам з функціональними обмеженнями" Закон (SFS 1982:80) "Про охорону права на працю" Більш детальну інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером 0771-416 416. Ви можете також відвідати найближче Агентство з працевлаштування або наш сайт arbetsformedlingen.se

Оригінал