Для багатьох міжнародних робочих в Швеції вступ до профспілки може не бути чимось, що приходить вам в голову, особливо якщо це не поширене у вашій рідній країні. Ось переваги і ключові речі, які слід мати на увазі при розгляді питання про приєднання. Швеція має один з найбільш профспілкових профспілок в світі, де близько 70 відсотків робочих є членами профспілок.

Ви можете приєднатися до союзу, який безпосередньо пов'язаний з вашою професією (наприклад, Lärarförbundet для вчителів, Sveriges Ingenjörer для інженерів), або до союзу, який охоплює більш широкий спектр. Шведські профспілки об'єднані в три зонтичні організації: шведську конфедерацію профспілок (LO), яка традиційно призначена для професіоналів «синіх комірців»; Конфедерацію професійних працівників (TCO), традиційно призначену для професіоналів «білих комірців»; і шведську Конфедерацію професійних асоціацій (Saco).

Одна з причин, по якій деякі люди вступають у профспілку, полягає в переконанні, що це дає працівникам більше можливостей для організації та отримання кращих умов в групі, але є також деякі переваги для окремих членів. Це одні з найпоширеніших, які цілком можуть бути фактором, що впливає на те, вирішите ви вступити до профспілки і який з них ви виберете, якщо так.

Допомога у вашій поточної зайнятості

Функція профспілок, з якої більшість людей буде знайома, - це їх роль посередника в будь-яких суперечках або переговорах між вами як працівником і вашим роботодавцем.

У разі звільнення (два різні способи втратити роботу в Швеції) Ви маєте право на консультації з вашою профспілкою, в той час як у випадку звільнення роботодавці повинні провести і завершити консультації з профспілкою, перш ніж повідомити працівника про це. Якщо ви підозрюєте несправедливе звільнення, ваша профспілка зазвичай веде переговори за вас і при необхідності звертається до роботодавця до суду з трудових спорів.

Допомога в розвитку кар'єри

Багато профспілок пропонують інформацію про статистику заробітної плати у вашій галузі, надаючи вам конкретні дані про ринкову ставку для роботи, коли ви наступного разу будете вести переговори про зарплату.

Часто можна отримати і іншу допомогу, наприклад огляд резюме і кар'єрний коучинг, хоча вона часто доступна тільки на шведській мові. І ви також можете мати право на фінансову підтримку для покриття витрат на навчання і матеріали, пов'язані з роботою.

Профспілки також часто пропонують безкоштовні розмови і курси для своїх членів; Unionen проводить семінари на теми від боротьби зі стресом на роботі до того, як ефективно проводити збори для своїх членів по всій країні, в той час як курси Ledarna зосереджені на тому, щоб стати кращим босом, а інші профспілки мають курси, спеціально призначені для вчителів, медичних працівників, інженерів і так далі.

Знову ж таки, вони будуть проходити в основному на шведській мові, тому, якщо ви ще не освоїли цю мову, непогано звернутися в будь-яку профспілку, до якої ви плануєте вступити, щоб запитати, який професійний розвиток доступний англійською мовою.

Фінансова підтримка

Ваша профспілка може покрити не тільки витрати на навчання.

Часто можна отримати знижку на іпотеку або інший кредит, якщо ви є членом профспілки; це відбувається тому, що банки розглядають вас як більш безпечну ставку, через страхування доходів, яке ми пояснимо пізніше.

Інші пропозиції можуть включати в себе знижки на деяких туристичних партнерів (готелів, залізничних компаній, і sommarstugor), онлайн-курси, страхові поліси (наприклад, вдома, в подорожі, оскільки страхування доходу, як правило, входить в будь-якому випадку), здоров'я і фітнес (тренажерні зали або навіть курорти), відпочинок (книги) і так далі.

Kollektivavtal

Колективні договори, відомі як коллектівавтал шведською мовою, представляють собою набір робочих угод, які узгоджуються між роботодавцями та представниками профспілок.

Вони, як правило, регулюються заробітною платою, умови праці (в тому числі максимальної годин в тиждень, понаднормові години за межами вашої робочого тижня, і більше), свято (багато хто пропонує додатковий тиждень оплачуваної відпустки на п'ять тижнів щорічно, який є законом мінімуму, і в деяких угодах пропонуємо ще додатковий тиждень відпочинку, і інші пільги, які можуть варіюватися від пенсійних договорів в friskhetsbidrag (доплата, яку ви можете використовувати для оплати членства в тренажерному залі і інших спортивних заходів) і правила проведення суботників.

Через всіх цих можливих переваг, що вам, як окремому співробітнику, не потрібно вести переговори про них самостійно, робочі місця, які пропонують коллектівавтал, вважаються дуже привабливими для працівників в Швеції.

Близько 90% працівників охоплені коллектівавталом.
Варто відзначити, що шведське трудове законодавство є відносно щедрим, тому навіть якщо ви не є членом профспілки, ви все одно користуєтеся досить великою кількістю прав як працівник.

Джерело