Незважаючи на те, що перша згадка про Стокгольм відноситься до 1252 року, від того давнього поселення в сучасному місті нічого, крім назви, не залишилося. Більшість найстаріших будівель розташовані в районі Gamla stan (Старе місто) і відносяться 17-18 сторіччя.

До останнього часу шведи не надто дбайливо ставилися до своєї історичної спадщини і майже до кінця 20-го століття район Gamla stan вважався нетрями, в якому зносили стародавні будинки і на їх місці будували нові (наприклад з 1945 по 1950 роки були знесені цілі квартали і алеї для розширення будівель парламенту).

Найдавнішою збереженою будівлею Стокгольма визнається Riddarholmskyrkan, деякі частини якого відносяться до 13 сторіччя. Тоді храм був побудований як францисканський монастир, але після того як шведи вирішили стати протестантами, почала використовуватися як протестантська церква. З середньовіччя і до теперішнього часу Riddarholmskyrkan служить як місце спочинку шведських монархів від Gustavus Adolphus (помер в 1632 році) до Gustaf V (1950 рік). Чудовий шпиль церкви було споруджено в 15 столітті за проектом фламандського художника, скульптора і архітектора Willem Boy. Шпиль згорів від попадання блискавки 28 липня 1835 року, але пізніше відновлений вже з заліза.